piątek, 30 marca 2018

Metody depilacjiDepilacja to temat szczególnie bliski kobietom, metod jest sporo, każda z nas ma z pewnością swojego faworyta. Różny jest czas potrzebny na jej wykonanie, efekty oraz koszt. Ciekawe czy znacie wszystkie metody depilacji 😊
Najprostsza metoda to taka przy użyciu maszynki, zajmuje od kliku do kilkunastu minut, jednak równie szybko włoski odrastają i to jest największy minus. Depilacja jest tania, zalecane są specjalne pianki ułatwiające golenie, nadaje się właściwie do każdej partii ciała.
Równie prosta i bezbolesna jest metoda przy użyciu kremu do depilacji. Zajmuje kilka minut, wadą może być zapach kremu uwydatniający się podczas zabiegu. Do tego rzadziej wrastają włosy niż po użyciu tradycyjne maszynki.
Kolejną metodą jest taka przy użyciu plastrów do depilacji z gorącym woskiem. Można tą depilację wykonać w warunkach domowych, jak i salonie kosmetycznym. Taki plastry wyrywają włosy z cebulkami, co znacznie opóźnia odrastanie włosków, mają jednak jedną dużą wadę, włoski łatwo się wrastają po ich użyciu. Do tego proces golenia jest pracochłonny (plastry są małe, dlatego ogolenie całych nóg wymaga sporej ilości czasu) i bolesny.
Specjalne urządzenia zwane depilatorami także skutecznie, aczkolwiek bolesne. Obecnie na rynku jest coraz więcej nowoczesnych urządzeń, które ograniczają odczuwanie bólu do minimum. Jednak nie da się ukryć, że wrażliwe miejsca (takie jak pachy czy bikini) nie nadają się do golenia, dla każdej z nas. Zaletą jest oczywiście fakt wyrywania włosów z cebulkami, także czas ich odrastania to około 3 tygodnie.

Na rynku są także inne metody usuwania owłosienia, które co najważniejsze są zabiegiem trwałym, jednak aby były skuteczne potrzebna jest seria zabiegów. Można kupić urządzenie do trwałe laserowej depilacji lub depilacji światłem ipl. Jednak najbardziej skuteczne są zabiegi wykonywane przez profesjonalny salon.
Na szczęście rynek jest duży, w każdym większym mieście można znaleźć sporą liczbę gabinetów kosmetycznych. Wystarczy wpisać w google np. frazę  - depilacja laserowa w poznaniu.Jednym z najlepszych urządzeń jest to z użyciem lasera diodowego LightSheer. Depilacja bywa miejscami bolesna, laser wypala włoski, ale co najważniejsze jest skuteczna, a gabinety oferują coraz lepsze oferty cenowe (promocje) na ich wykonanie.

3 komentarze:

 1. Ja własnie chyba sie zdecyduje niedługo na depilator :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/03/gray-mint-mint.html

  OdpowiedzUsuń
 2. powiem szczerze że ja myślę nad woskiem i to bardzo namiętnie i chyba się zdecyduje, laser też mnie korci!Zapraszam do mnie http://www.gibobobasy.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam depilację laserowa przeprowadzoną na profesjonalnym sprzęcie medycznym, który gwarantuje trwałe efekty. Godnym polecenia jest laser diodowy Vectus. Po przeprowadzonej serii zabiegowej ( zazwyczaj około 6 zabiegów) problem niechcianych włosów pójdzie w zapomnienie. Metoda ta szczególnie polecana jest osobą borykającym się z nadmiernym owłosieniem, zapaleniem mieszka włosowego oraz wrastającymi włosami.

  OdpowiedzUsuń