wtorek, 27 lutego 2018

Sposoby wybielania zębówBiałe zęby dodają uroku uśmiechowi (szczególnie jeśli są proste i kompletne) 😉 Zęby naturalnie mają różne odcienie i zależy to od wielu czynników, przede wszystkim genów, ale także naszych zwyczajów (takich jak picie czarnej herbaty czy higienie jamy ustnej).
Jeśli  chcecie mieć białe żeby to najpierw należy zacząć od zdjęcia nalotu i kamienia ze szkliwa. Oczywiście należy zrobić to u dentysty. Specjalista kamień czyści w sposób mechaniczny, ultradźwiękami albo podczas zabiegu piaskowania. Usuwanie kamienia nazębnego  to koszt około 100–150 zł.
Wybielanie zębów można przeprowadzić w domu pastami wybielającymi. To dość skuteczny sposób wybielania, o ile nasza jama ustana nie jest „zapuszczona”😉Pasta wybielająca daje efekt rozjaśnienia zębów o 1, 2 tony. Domowe wybielanie można wzbogacić o paski (nasączone środkiem wybielającym),  które dwa razy dziennie na kilkanaście minut przykleja się do górnych i dolnych zębów. Inna metoda, to nakładanie specjalnych wkładek z żelem, które dopasowują się do kształtu zębów pod wpływem ciepła, 2 razy dziennie wypełnia się je żelem wybielającym, na pół godziny umieszcza na dolnej i górnej szczęce.
Jednak najskuteczniejsze są metody wybielania zębów u dentysty takich jak orto.info.pl.
Wybielanie z użyciem nakładek można przeprowadzić także u specjalisty. Nakładki wykonuje się  pod odcisk uzębienia klienta, dlatego są one idealnie dopasowane. Dentysta dobiera także żel do potrzeb klienta, p odpowiednim stężeniu. Nakładki trzeba nosić także 2 razy dziennie najczęściej przez ok. 2 godziny albo zakładać na noc. Takie wybielanie trwa kilka tygodni, a kosztuje do 500 do 1000 zł.

Wybielać można zęby także podczas zabiegu z użyciem lampy u dentysty. Efekt rozjaśniania może być zjawiskowy, nawet 5 tonów, a zabieg trwa około godzinę. Zabieg nie jest bolesny, ale przez kilka dni żeby pozostają nadwrażliwe. Koszt takiego wybielania to od 700 zł do nawet kilku tysięcy złotych.
W przypadku zębów trudnych (duże przebarwienia, brązowe odcienie), można nałożyć na zęby cienkie płytki, najczęściej z porcelany, które przykleja się na przedniej powierzchni zębów. Koszt zabiegu jest spory, bo waha się od 300 do nawet 1500 zł za ząb.
Pamiętajmy, że wybielanie zębów nie może być przeprowadzone u dzieci i kobiet w ciąży, a  po wybielaniu zwykle pojawia się nadwrażliwość zębów, która ustępuje po kilku dniach.   Nie można wybielać tzw. zębów martwych, trzeba je rozjaśnić od wewnątrz. Czyli preparat wybielający wprowadza się do kanału zęba. Do tego przez dwie doby po zabiegu należy stosować tzw. białą dietę czylu unikać napojów i pokarmów, które mogłyby zabarwić szkliwo (czyli m.in. kawa, herbata, wiśnie, buraki, jagody). Jednak promienny uśmiech wszystko rewanżuje, ktoś chętny na wybielanie zębów?1 komentarz: