poniedziałek, 19 lutego 2018

Metalowe meble w pokoju dziecka


Metalowe meble w pokoju dziecka? Pewnie wiele z was stwierdzi, że takie meble nadają się do przemysłu, ale nie pokoju dziecka. Są surowe, niepraktyczne i mało kolorowe. Jednak to nie musi być prawda. Możemy je pomalować zgodnie z naszą wyobraźnią (jak na zdjęciu nr 2), jeśli jednak sami konfigurujemy przestrzeń dla naszego malucha to pamiętajmy, aby wybierać meble bezpieczne bez ostrych krawędzi , wykonane z grubego metalu niepodatnego na odkształcenia oraz z materiału "zdrowego", bez rdzy.


O ile można znaleźć do pokoju dziecka łóżeczka niemowlęce metalowe, to trudno szukać takich szafek czy regałów.  W ofercie znanych producentów fami.com.pl specjalizujących się w produkcji mebli dla przemysłu metalowych oraz plastikowych. 
W aranżacji pokoju dziecięcego można wykorzystać nawet takie przedmioty jak metalowe koszyki (zdjęcie poniżej) i zrobić z nich półki na pieluszki, zabawki i akcesoria.zdjęcia  pinterest, qapix, kidspacestuff

4 komentarze:

 1. Na początku pomyślałam, że to niebezpieczne. W sumie teraz uważam, że to ciekawy pomysł, ponieważ są to meble dziecięce, ale nie "dziecinne", więc wystarczą na wiele lat. Jeśli będą zadbane, to nawet nastolatek może z nich korzystać - wystarczy je przemalować! A takivh koszyczków chyba sama użyję, zrobię je tanim kosztem i wreszcie zmieszczę wszystkie misie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja córka ma metalowe łóżko i regał. Są to meble bardzo wytrzymałe, stabilne i wbrew obiegowej opinii bardzo bezpieczne. Cenie w nich to, że szybko i łatwo w zaciszu domowym można takim meblom zmienić kolor małym nakładem finansowym.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Wytrzymałe, stabilne i solidne - z tym kojarzą mi się metalowe meble. Nie pomyślałabym o nim w kontekście dziecęcego pokoju, ale prezentują się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń