środa, 21 lutego 2018

Ciało po ciąży


W dobie panujących wszechobecnie fit matki, których doskonale ciało po ciąży i porodzie zawstydza nawet młode dziewczyny, które w tej ciąży nigdy nie były! Jak to możliwe? Skoro skóra rozciąga się tak bardzo, może dojść do rozstępu mięśnia prostego, że fit mamy mają takie efekty?
Oczywiście każda z nas jest inna. Wiele osób, które były bardzo aktywne przed ciąża, gubi praktycznie większość kilogramów przy wyjściu ze szpitala (ciężar dziecka, łożyska, wody płodowe itp.). Jednak czy faktycznie kobiety są aż tak idealne?
Oceńcie sami ciało jednej z fit matek @alexajeanfitness która na swoim instagramie ma prawie 2 mln obserwujących obala ten mit na swoim przykładzie.
Zdjęcie nr 3 przedstawia jak wyglądała miesiąc po porodzie. Uważa, że szkodliwy jest mit, że każda matka zaraz po wyjściu ze szpitala ma wyglądać świetnie. Presja według Alexy może być bardzo szkodliwa, tym bardziej ona docenia, że jej ciało stworzyło dwoje wspaniałych dzieci i godzi się z tym, że nie musi być perfekcyjna!
Na pierwszym zdjęciu Aleksa 3,5 miesiąca po ciąży.

Aleksa to fit mama, która zaznacza, że nie warto się stresować tym, że ciało nie wróciło do szybkiej formy po poradzie, jednocześnie namawiając na aktywność fizyczną. Sama ćwiczy w czasie gdy jej dziecko spędza czas na macie edukacyjnej. Jest w końcu promotorką zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, z czego żyje sprzedając swoje 25-minutowe programy treningowe w internecie. Taki sposób na życie (praca przez internet) jest coraz bardziej popularna wśród młodych matek. Teraz w dobie internetu można wysłać wiedzę (jak wspomniane programy treningowe, plany żywieniowe on-line) lub nawet jako przesyłki zagraniczne (jeśli sprzedajemy np. książki można wysyłać za pomocą witryny internetowej epaka). Jednak, aby inni chcieli ją kupić, trzeba być własną reklamą, dbając o siebie 😉
Aleksa robi to w dobrym stylu, całą rodziną!
5 komentarzy:

 1. I bardzo dobrze, po ciąży ciężko jest wrócić do formy. Mi się udało, ale mam koleżanki, których głowy napakowane są idealnymi obrazkami, przez co mówią "ja nawet przed ciążą tak nie wyglądałam!". W efekcie nie robią nic, bo myślą, że to nie dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 2. I bardzo dobrze, po ciąży ciężko jest wrócić do formy. Mi się udało, ale mam koleżanki, których głowy napakowane są idealnymi obrazkami, przez co mówią "ja nawet przed ciążą tak nie wyglądałam!". W efekcie nie robią nic, bo myślą, że to nie dla nich.

  OdpowiedzUsuń
 3. jak człowiek sie naoglada takich rzeczy to potem jakoś się odechciewa dziecka mimo ,że jest tyle fit mam i tyle kobiet wraca do dawnej figury to ja bym sie bała :(

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2018/02/recenzja-fotoksiazki-prezent-last-minute.html

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety można się załamać oglądając wszędzie jak kobiety po porodzie wychodzą ze szpitala tak, jakby nigdy w ciąży nie były, tym bardziej, że najczęściej nie jest to prawda. Kolejny mit, ale takich mitów związanych z macierzyństwem jest ogrom. Sama mam sobie za złe, że padłam ofiarom tak wielu
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ćwiczenia, kosmetyki i dieta zdziałają cuda. Zapraszam do obserwacji http://fantastic-brand.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń