sobota, 2 grudnia 2017

Rodzinne wydatki – samochódKupno i utrzymanie samochodu to spory wydatek w rodzinnym budżecie. A co jakby nie kupować samochodu, tylko wypożyczyć?
Wydaje Wam się , że to „droga opcja”. Zestawiając kupno samochodu i okazjonalne wypożyczenie zakup nie zawsze okaże się najlepszym pomysłem. Co więcej obecnie dzięki szerokiej formie finansowania (leasing, auto abonament) nawet zakup samochodu nowego samochodu nie zawsze jest opłacalny.
Jeśli jednak nie wiedzie ma czym podlega abonament samochodu to  od razu wyjaśniam, że to sposób finansowania (rodzaj kredytu) przeważnie nowych samochodów osobowych. Najczęściej taka umowa trwa 3 lata, po zakończeniu tego czasu można wykupić samochód za wartość rynkową, oddać samochód i zakończyć umowę lub wypożyczyć nowy samochód.  Co zyskujemy? Możliwość użytkowania cały czas nowego auta, bez konieczności kosztownego zakupu!
Brzmi super! A wady? Stosunkowo wysokie raty i po zakończeniu umowy nie posiadamy pojazdu, a jedynie zapłaciliśmy za jego użytkowanie! Jednak w abonamencie zawarte są dodatkowe usługi, jak  koszt ubezpieczenia OC i AC, wymiany opon na nowe, czy koszty serwisu przez cały okres użytkowania.
Samochód w auto abonamencie można wypożyczyć u dealerów poszczególnych marek lub w firmach zajmujących się wypożyczeniem samochód różnych marek i na różny czas (krótkoterminowy i długoterminowy najem).

Jeśli chcielibyście sprawdzić ceny takich usług to polecam sprawdzić stronę autocash24.pl. Firma działa ponad 10 lat oraz posiada oddziały na terenie całej Polski: Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa oraz Trójmiasto - Gdańsk. Punkty odbioru aut znajdują się także  w: Rzeszowie, Szczecinie, Zielonej Górze, Bydgoszczy oraz Łodzi i Lublinie. Co ważne wynajem samochodów odbywa się bez kaucji.
Na co należy uważać? Oczywiście przeglądając oferty należy zwrócić uwagę na wysokość raty, ich ilość oraz limit przebiegu kilometrów. Jeśli jeździmy bardzo dużo może okazać się, że wypożyczenie samochodu danej marki jest niemożliwe lub bardzo drogie.
„Auta na abonament” przeznaczona jest głównie do małych przedsiębiorców, osób wykonujących wolne zawody, ale także osób prywatnych nieprowadzących działalności gospodarczej.
Główne zalety to  niska rata w stosunku do leasingu czy kredytu (płaci się tylko za użytkowanie, brak wpłaty wstępnej oraz ciągły dostęp do nowych modeli samochodów.
I jak przekonuje Was taka oferta? Czy wolicie klasyczny kredyt lub zakup samochodu za gotówkę?

4 komentarze:

 1. https://www.expres-auto.pl/
  Wypożyczalnia aut Gdańsk
  https://pomocdrogowatrojmiasto.com/laweta-gdansk Tania laweta Gdańsk

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypozyczalnia aut Gdansk https://www.expres-auto.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tania laweta Gdansk https://www.pomocdrogowatrojmiasto.com/laweta-gdansk

  OdpowiedzUsuń
 4. Oferujemy konkurencyjne ceny, wysoki standard i naprawdę dobrą obsługę. Polecamy się!

  OdpowiedzUsuń