środa, 15 listopada 2017

Wakacje z niemowlakiem
Sezon letni już się zakończył, jednak dzięki stosunkowo niedrogim wycieczkom na Wyspy Kanaryjskie, do Tunezji czy Egiptu ciągle trwa. Zresztą wakacje mogą być także zimowe lub wyjazdy weekendowe, które „można wypatrzeć” w dobrych cenach na portalach takich jak groupon czy booking.  Co więcej teraz plaże nie są pełne turystów, dlatego warto przemyśleć na nie jest odpowiednia pora na pierwszy urlop z niemowlakiem właśnie teraz.
Szczególnie stresujące mogą się okazać pierwsze wakacje spędzone z niemowlakiem. O czym należy pamiętać? Rady niby banalne, ale warto przeczytać, gdyż w stresie przygotowań młodzi rodzice mogą nie o wszystkim pamiętać 😊
Co w pierwszej kolejności jest istotne jeśli wybieramy się na wakacje z niemowlakiem? Ograniczenie uciążliwości podróży, jeśli nie wiemy jak nasze dziecko znosi podróż samolotem (gdyż jest to jego pierwsza wyprawa), wybierzmy kraje nieoddalone od Polski kilkanaście godzin lotu. Zdążymy jeszcze pokazać naszemu maluchowi (który niezbyt wiele będzie pamiętał modną Dominikanę, naprawdę na początek wystarczy podróż do słonecznej Hiszpanii). Na lotnisko także najlepiej podjechać samochodem i zostawić go na parkingu lotniskowym. W Krakowie np. http://orangeparking.pl/  - chroniony całodobowo, transfer na lotnisko gratis, a ceny już od 5 zł na dobę czyli nie musimy się martwić naszym samochodem, a obsługa parkingu w busie ma do dyspozycji fotelik niemowlęcy. 


Transport mamy zapewniony, co dalej? Oczywiście ważny jest kompleksowy bagaż, czyli wózek (a jeszcze lepiej nosidełko lub chusta zajmuje mniej miejsca w bagażu), ubrania na ciepłe i chłodne dni , komplet zabawek (np. do spędzania czasu na plaży, w piasku czy do wody), pieluszki i inne kosmetyki (jak wilgotne chusteczki), a także odpowiedni zapas mleka czy słoiczków.  
Jak dzieci znoszą taki urlop? Bardzo różnie, jedne są niezwykle spokojne, inne rozdrażnione właściwie od momentu początku podróży, mogą mieć problem z zasypianiem czy dostosowaniem się do nowego klimatu. W hotelu w zależności od standardu można zamówić łóżeczko niemowlęce, ewentualnie wziąć swoje turystyczne. 

Jeśli jedziemy do „ciepłych krajów” nie warto przegrzewać dziecka, uważać ze zbyt długą obecnością na słońcu. Należy także uważać na klimatyzację. W hotelu zdecydowanie lepiej otworzyć okna, niż wprowadzać sztuczną różnice w temperaturach.
Ważne by dostosować tryb podróży do dziecka. Nie ma go co przemęczać, planować zbyt dużo zwiedzania, to wasze pierwsze wspólne wakacje, więc warto pamiętać i dostosować się do rytmu dnia, który zna: pory karmienia, spania, spacerów itp. 


Jeśli pierwsze egzotyczne wakacje z niemowlakiem Wasz przerażają warto wybrać się najpierw na weekend niedaleko Waszego miejsca zamieszkania, wtedy „w praktyce” można przetestować jak dziecko czuje się podczas podróży, noclegów w nowym miejscu i zmiany otoczenia.

2 komentarze:

 1. Super wpis, fajnie jest podróżowac, a małe dziecko nie musi nam tego odbierać :) pozdrawiam
  PS drugie zdjęcie jest super! wow, ten statek przy brzegu i kolor wody powalają na kolana: )

  OdpowiedzUsuń
 2. My z moim partnerem bardzo lubimy podróżować. Teraz w planach mamy dzidziusia. Jestem ciekawa czy kiedy się pojawi będziemy mieli odwagę z nim gdzieś dalej się wybrać. ;)
  Pozdrawiam :*
  Twinkle Tiny Star

  OdpowiedzUsuń