sobota, 11 listopada 2017

Rośliny w pokoju dziecka


Rośliny w pokoju dziecka mogą być zarówno żywe, jak i w postaci motywów na pościeli, tapecie (jak na  zdjęciu nr 1 - ozdobne kaktusy). 
W aranżacji pokoju dziecka często widać kwiatki, motywy a'la łąka, choinki. Żywe rośliny są równie ciekawe i mogą także spełniać funkcję edukacyjną. Nawet prosta opieka nad roślinami, podlewanie, przycinanie, a w następnej kolejności przesadzanie uczy obowiązkowości i cierpliwości. Dziecko obserwując i cierpliwie opiekując się zielenią nabywa nowe umiejętności, a jego pokój zdobią kolorowe rośliny.

Oczywiście nie wszystkie gatunki roślin są odpowiednie dla najmłodszych. Dziecko nie jest aż tak uważne, dlatego lepiej wyeliminować wszelkie niebezpieczeństwa, jak np. rośliny kłujące. Jeśli szukacie natomiast akcesoriów do domowej hodowli roślin (takie jak doniczki, domowe "szklarnie", oświetlenie, odżywki to odwiedźcie sklep http://www.progrower.eu/). Można tam zakupić także sprzęty niezbędne do upraw roślin


 zdjęcia autorstwa 1-3, 5 - pinterest, 4 -projekt nursery

5 komentarzy:

 1. Ale cudownie i słodko <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/11/white-pink-crop-top.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł super, ale do realizacji jak mała podrośnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pomysł super, ale do realizacji jak mała podrośnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie się to wszystko komponuje, aż nie mogę się napatrzeć!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, dziękuję za post. Córeczka własciwie obecnie śpi w naszej sypialni, gdzie mamy kwiaty,ale niedługo będzie u siebie, więc będzie trzeba pomyśleć o jakiś "dotleniaczach" :)

  OdpowiedzUsuń