sobota, 18 listopada 2017

Rodzinna podróż Malediwy


Malediwy czyli uroczy krajobraz: błękitna woda, rajskie wysepki położone w archipelagu na Oceanie Indyjskim, domki na wodzie. Krajobraz idealny na wakacje, ale czy dla rodziny z małymi dziećmi?
Trzeba przyznać, że podróże po Malediwach są obecnie bardzo modne,co widać po ilości zdjęć publikowanych na instagramie. Znane blogerki, fit mamy (jak @tammyhembrow - pierwsze zdjęcie jej autorstwa) lubią ten kierunek to tam powstają piękne bajkowe sesje fotograficzne.


Oczywiście każdy może mieć swoją opinię, czy wczasy na Malediwach z maluszkami to dobry pomysł. Czas podróży jest relatywnie długi. To nie to samo co podróż do Hiszpanii czy Grecji.  Co prawda można polecieć z lotniska z Polski (nawet Kraków Balice, choć najczęściej z przesiadkami, jednak rozpoczęcie i zakończenie podróży z jednego lotnika umożliwia nam pozostawienie samochodu na tym samym parkingu np. http://orangeparking.pl/ ceny już od 5 zł za dobę). Jeśli nasze dziecko źle znosi podróże samolotem warto wybrać kraje europejskie zamiast Malediwów. Co więcej przeważają hotele w formie uroczych domków, w których rzadko są organizowane animacje. 
Jeśli jednak nie przeraża nas przelot i wybieramy się w podróż z dzieckiem to warto wybrać miejsce / wyspę z archipelagu polecaną jako bezpieczną np. Nilandoo (charakteryzuje się także łagodnym zejściem do wody, co jest bardzo istotne dla najmłodszych).
Jeśli jeszcze nie sprawdzaliście cen, to informuję, że Malediwy nie należą do najtańszych wycieczek. Ceny noclegów to około 120-200 dolarów za dobę + podróż samolotem całą rodzinę wyniesie to co najmniej kilkanaście tysięcy złotych.
Co warto jeszcze wiedzieć?


Temperatura cały rok jest dość wysoka 25-30, ale jest jedna "pułapka" opady. Jest ich bardzo dużo (w obecnym sezonie listopad- marzec najwięcej), także poleca się podróż od stycznia do marca. Wtedy godzin słonecznych jest około 8-9 dziennie, w deszczowej porze 2-3 godziny.
Byliście, wybieracie się na podróż po Malediwach? Dajcie znać w komentarzach!

3 komentarze:

 1. Ja jeszcze nie byłam, ale może kiedyś... ;) Rzeczywiście przepiękne sesje zdjęciowe mogą w takim miejscu powstać.
  Pozdrawiam :*
  Twinkle Tiny Star

  OdpowiedzUsuń
 2. Transportation Services

  Find one of the professional transportation support services in India at the best price, Truckingcube makes your transportation service reliable and convenient. View our best services on http://www.truckingcube.com/.

  OdpowiedzUsuń