wtorek, 10 października 2017

Tapeta w pokoju dziecka


Tapeta w pokoju dziecka może stać się ciekawą ozdobą. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór, przygotować podłoże i nakleić, zatem idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z kompozycją dekoracji typu obrazki, półki czy ramki na zdjęcia na ścianach.
Obecnie bardzo modne są tapety w romby, zygzaki czy kwiatowe wzory, jednak jest grupa rodziców, którzy zawsze wybiorą motyw z kolorowymi figurkami czy postaciami z bajek. 
Jeśli stawiamy na bardzo "zdobny wzór" to rzadko tapetujemy cały pokój dziecka. Najczęściej będzie to jedna ściana, czyli ta za łóżeczkiem. Zobaczcie dwie aranżacje pokoju dziecka. W jednej tapeta to czarno-białe drzewa. w drugiej kwiaty. Motywy są tak zdobne, że zawieszono jednie podświetlony napis (w pierwszej aranżacji) oraz lustro (w drugiej aranżacji).


Przedstawione aranżacje pokoju dziecka są uniwersalne, jednak to z motywem drzew bardziej pasuje dla chłopca, kwiatowe wzory dla dziewczynki (na co wskazuje także zastosowana kolorystyka róż i niebieski) . 
Innym pomysłem na dekoracje ścian w pokoju dziecka (i nie tylko) są modne panele 3D, kostka elewacyjna czy panele drewniane. Każde z tych rozwiązań ma swój urok, jednak niektóre są zdecydowanie bardziej kosztowne, dlatego jeśli zdecydujemy się na takie ozdoby warto pomyśleć jak zaaranżować pokój by "rósł on razem z dzieckiem", czyli "baza": podłogi i ściany muszą pasować zarówno dla niemowlaka, jak i przedszkolaka czy nastolatka.zdjęcia projectnursery.com  fotograf Oksana Radionova 2-9 1, 10-11 Sara Ford z A Hunter's Dream Nursery

4 komentarze:

 1. Z jakim gustem jaaaa rewelacja <3 ahhh!!!!

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com/2017/10/karmelowa-narzutka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten motyw kwiatowy jest świetny. Myślę, że będzie pasować nie tylko do pokoju maluchów ale i nastolatków. Jest super !

  OdpowiedzUsuń
 3. For hassle free shifting in Bhilai with the professional team, Dealkare provides professional support across the nation at the reasonable price.

  Packers and Movers in Bhilai

  OdpowiedzUsuń