wtorek, 10 października 2017

Tapeta w pokoju dziecka


Tapeta w pokoju dziecka może stać się ciekawą ozdobą. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór, przygotować podłoże i nakleić, zatem idealne rozwiązanie dla osób, które mają problem z kompozycją dekoracji typu obrazki, półki czy ramki na zdjęcia na ścianach.
Obecnie bardzo modne są tapety w romby, zygzaki czy kwiatowe wzory, jednak jest grupa rodziców, którzy zawsze wybiorą motyw z kolorowymi figurkami czy postaciami z bajek. 
Jeśli stawiamy na bardzo "zdobny wzór" to rzadko tapetujemy cały pokój dziecka. Najczęściej będzie to jedna ściana, czyli ta za łóżeczkiem. Zobaczcie dwie aranżacje pokoju dziecka. W jednej tapeta to czarno-białe drzewa. w drugiej kwiaty. Motywy są tak zdobne, że zawieszono jednie podświetlony napis (w pierwszej aranżacji) oraz lustro (w drugiej aranżacji).


Przedstawione aranżacje pokoju dziecka są uniwersalne, jednak to z motywem drzew bardziej pasuje dla chłopca, kwiatowe wzory dla dziewczynki (na co wskazuje także zastosowana kolorystyka róż i niebieski) . 
Innym pomysłem na dekoracje ścian w pokoju dziecka (i nie tylko) są modne panele 3D, kostka elewacyjna czy panele drewniane. Każde z tych rozwiązań ma swój urok, jednak niektóre są zdecydowanie bardziej kosztowne, dlatego jeśli zdecydujemy się na takie ozdoby warto pomyśleć jak zaaranżować pokój by "rósł on razem z dzieckiem", czyli "baza": podłogi i ściany muszą pasować zarówno dla niemowlaka, jak i przedszkolaka czy nastolatka.zdjęcia projectnursery.com  fotograf Oksana Radionova 2-9 1, 10-11 Sara Ford z A Hunter's Dream Nursery

6 komentarzy:

 1. Z jakim gustem jaaaa rewelacja <3 ahhh!!!!

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com/2017/10/karmelowa-narzutka.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten motyw kwiatowy jest świetny. Myślę, że będzie pasować nie tylko do pokoju maluchów ale i nastolatków. Jest super !

  OdpowiedzUsuń
 3. For hassle free shifting in Bhilai with the professional team, Dealkare provides professional support across the nation at the reasonable price.

  Packers and Movers in Bhilai

  OdpowiedzUsuń
 4. Super inspiracje. Właśnie takich szukałam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Poszukuję takiej tapety w kwiaty do sypialni. Gdzie mogę ją zakupić ?

  OdpowiedzUsuń