piątek, 27 października 2017

Malowanie ścian w pokoju dzieckaMalowanie ścian nie jest czynnością bardzo trudną, jednak warto odpowiednio się przygotować do tego procesu, aby  czynność tą wykonać raz na kilka lat. Do tego nowy kolor w pokoju dziecka może nadać aranżacji zupełnie inny wymiar. Jeśli chcielibyście „zaskoczyć maluchy” jednocześnie stawiając na modną kolorystykę, to może pastele okażą się dla Was idealne (mięta, pudrowy róż czy błękit – takie jak w tej aranżacji).
Malowanie dotyczy nie tylko ścian, ale i sufitu. To „początek odświeżania” pokoju lub końcowy etap jeśli np. wykańczamy całe mieszkanie ze stanu deweloperskiego.
Czy wiecie, że malowanie ścian w pokoju dziecka warto planować w okresie kiedy na zewnątrz panuje ciepła aura,  jest to związane z tym, że w trakcie prac malarskich pokój należy często wietrzyć.
Oczywiście ściany należy odpowiednio przygotować tj. usunąć starą farbę lub tapet czy innych zanieczyszczeń podłoża. Warto także wygładzić wszystkie dziury (po starych dekoracjach, obrazkach, półkach).   Jeśli to konieczne malowanie należy rozpocząć farbą podkładową. Umożliwia ro jeszcze lepsze przygotowanie podłoża do malowania ewentualne zniwelowane różnic po wcześniejszym malowaniu. 

Ważny jest także wybór odpowiednich narzędzi” wałów, pędzli, a także zabezpieczenie mebli przed zniszczeniem podczas malowania np. nakrywając folią malarską. Jednak najlepiej jakbyśmy mogli posiadać lub wypożyczyć zestaw do malowania natryskowego.  Jedną z firm świadczącą usługi w zakresie sprzedaży, wynajmu oraz serwisu agregatów malarskich i urządzeń natryskowych światowych marek m.in. Graco, Komatz, Wagner, Titan, Airlessco jest firma polspray.com.pl. Te urządzenia z pewnością ułatwią przeprowadzanie prac malarskich oraz malarsko–szpachlarskich.
Jeśli malujemy pokój dziecka wiadomo, że nie będziemy kupować tak profesjonalnego sprzętu. Jednak możemy go wypożyczyć, dzięki temu zyskujemy dużo czasu (malowanie jest szybkie i mało problematyczne), a nasza praca przebiega szybko i przyjemnie. 
Pamiętajmy, że ważne jest aby malować ściany przy takim samym świetle: dziennym czy sztucznym. Może się zdarzyć, że inaczej będziemy postrzegać kolor rano, inaczej wieczorem i nałożymy zbyt grubą warstwę farby.
Kolejną warstwę farby nakłada się dopiero gdy całkowicie wyschnie poprzednia warstwa czyli najwcześniej po kilku godzinach.
Czy już malowaliście ściany samodzielnie? Jeśli zawsze zlecaliście to fachowcom, to polecam się odważyć 😊 zaoszczędzicie trochę przy okazji spędzając czas z rodziną, co może okazać się fajną przygodą!


 

zdjęcia projectnursery/ fotograf Elizabeth Light

6 komentarzy:

 1. O jaaa ale cudowny kolor <3

  Zapraszam https://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Razem z mężem zawsze przeprowadzamy wszelkie remonty. W tym roku malowaliśmy przedpokój i kuchnię. Szkoda, że do moich obowiązków należy tylko sprzątanie :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście jestem fanką białych ścian w pokoju dziecka ale te wyglądają cudownie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo inspirujący artykuł. Kolory idealne do pokoju dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki to jest kolor ten miętowy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie zaaranżowany pokój! Idealne kolory dla dwóch księżniczek :)

  OdpowiedzUsuń