czwartek, 26 października 2017

Jak urządzić mały pokój dziecka


Mały pokój dziecka to swoiste wyzwanie dla rodziców. Jednak wcale nie musi to być trudne zadanie. Wystarczy dobrze rozplanować aranżacje i pamiętać o kilku prostych zasadach.
Jak urządzić mały pokój dziecka?
Przede wszystkim należy określić czy nasz maluch będzie miał jedynie odrębny kąt w naszym pokoju dziennym (sypialni) czy swój pokój. Każdą z tych przestrzeni można zaliczyć do "małego pokoju". Jakie zasady aranżacji panują na niewielkich przestrzeniach?
Przede wszystkim minimalizm, zastosowanie jasnej kolorystyki oraz możliwe zastosowanie jak najwięcej mebli kompaktowych, które można złożyć gdy nie są używane lub "rosną razem z dzieckiem".


Jakie to meble? Przede wszystkim łóżko, które może zastąpić składany tapczan, krzesło (które może użytkować maluch, jak i starsze dziecko np.  tripp trapp (zdjęcie powyżej), czy łóżka piętrowe (szczególnie dobre rozwiązanie jeśli małą przestrzeń przeznaczoną dla dzieci użytkuje rodzeństwo).Minimalizm opiera się na prostych zasadach "im mniej tym lepiej", co w pokoju dziecka wydaje się niemożliwe. W końcu każdy maluch ma sporo zabawek, które często "dostarczane" są z każdą wizytą gości: znajomych, ciotek i dziadków. 
Wszystko jest możliwe do zaaranżowania i zorganizowania podstawą jest do planowanie, np. zastąpienie sofy tradycyjnej na bardziej zdobny model jak poniższy "zabawowy" tapczanik dziecięcy krówka Tina z oferty meble-cezar.pl
W ofercie Meble Cezar jest wiele wzorów tapczanów (m.in. modny Hello Kitty), ceny od 539 zł. Co zyskujemy dzięki takiemu rozwiązaniu? 
Przestrzeń możliwe jak najmniej "zastawioną" w ciągu dnia (tapczanik składamy gdy nie jest użytkowany), zdobny wzór pełniący rolę zabawek czy innych ozdób,  zresztą istnieje możliwość zamówienia dowolnej tapicerki wykonywanej zgodnie z życzeniem klienta.
zdjęcia 1-4  Elledecor, 5 oferta Meble Cezar

2 komentarze:

  1. Mega inspiracja dla urządzających dziecinny pokój <3

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/10/hello-autumn.html

    OdpowiedzUsuń