piątek, 7 lipca 2017

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Warszawie

Warszawa, nasza stolica, w której mieszkańcy nie mogą narzekać na nudę. Nie brakuje tu także rodzinnych atrakcji. Co prawda często zdarza się, że Warszawiacy uciekają na weekend „za miasto”, natomiast mieszkańcy innych sąsiednich miejscowości odwiedzają stolicę w poszukiwaniu wielkomiejskich atrakcji. Co warto zwiedzić w Warszawie, będąc z dzieckiem?
Oczywiście warto zacząć od spacerów po starówce, a co dalej?
Prawie każdy słyszał pewnie o Centrum Nauki Kopernik czyli miejscu gdzie zarówno dzieci, młodzież i dorośli znajdą coś dla siebie. Warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi tam atrakcjami i wystawami, warto odwiedzić działające tam Planetarium Niebo Kopernika, w którym specjalny projektor gwiazdowy jest w stanie wyświetlać nawet 20 milionów gwiazd. Co ważne w repertuarze Planetarium nie brakuje pokazów i filmów nawet dla małych dzieci od 3 lat.

W Warszawie nie brakuje muzeów, bez obaw jest w czym wybierać, nie są to nudne miejsca, lecz pełne atrakcji. Takie jest Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka działające w ramach Muzeum Etnograficznego to  kultura dla najmłodszych w formie zabawy i wciągających warsztatów.
Także interesującą propozycją kulturalnego rozwoju dziecka jest oferta Teatru Małego Widza.


Spektakle przygotowane dla najmłodszych są w taki sposób, aby mogły w nich uczestniczyć dzieci już od pierwszego roku życia.   Muzeum Wojska Polskiego to idealne miejsce dla małych chłopców, które od 1920 r. gromadzi sprzęt i eksponaty wojskowe, których nie znajdziecie w innych muzeach w Polsce. Łącznie aż 250 tysięcy eksponatów,  tymi najbardziej atrakcyjnymi od lat pozostają śmigłowce, czołgi, samoloty wojskowe czy wyrzutnie rakiet.
Można także zwiedzić Stadion Narodowy oraz warszawskie ZOO. To tu spotkacie ponad 500 gatunków zwierząt. W ogrodzie zoologicznym na najmłodszych czekają również 3 place zabaw oraz mini-zoo, gdzie mogą pogłaskać czy nakarmić zwierzaki.
Co więcej? Pomimo licznych atrakcji jakie oferuje Warszawa, zawsze można zorganizować spotkanie wśród grupy dzieci rówieśników i ich rodziców. Istnieją firmy, które oferują urozmaicenie takich spotkań jak np.  emermed.pl czyli pokazy ratownicze (ratownictwo medyczne, górskie czy pokaz strażacki). Dzieci lubią takie atrakcje i najlepiej uczą się przez aktywną zabawę!

2 komentarze:

  1. Tak to najwieksza prawda, ze dzieci sie uczą przez zabawę :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszamy również na tenisowe półkolonie oraz lekcje tenisa w https://www.facebook.com/TennisLovepl/ . Zapewniamy dużo dobrej zabawy oraz transport dzieci.
    Zwalniamy rodziców z obowiązku odwożenia dzieci na zajęcia i uczymy tenisa poprzez zabawę ;)

    OdpowiedzUsuń