piątek, 14 lipca 2017

Edukacyjne dekoracje w pokoju dziecka
Pokój dziecka to miejsce do wypoczynku, jak i aktywnej zabawy i nauki. Warto zatem zdecydować się na wystrój, który będzie nie tylko ładny, ale i praktyczny. Warto przemyśleć, czy do pokoju dziecka nie „dodać” kilka praktycznych dekoracji.
Należy pamiętać, że dzieci najlepiej bawią się przez zabawę, co może być praktyczną i edukacyjną ozdobą pokoju dziecka?
- mapy, takie do wyklejania w formie fototapety czy nawet pospolitego globusa
- miarki, służą nie tylko do regularnego pomiaru wzrostu dziecka, ale także w celach edukacyjnych, dziecko może uczyć się dodawać mnożyć, dzielić i liczyć, takie funkcje pełnią także ozdoby w formie tabliczki mnożenia czy pojedynczych cyfr dla młodszych dzieci.
- naklejki w formie tablicy kredowej lub inne powierzchnie do kreatywnego zagospodarowania (nawet tablice korkowe)

Funkcję edukacyjną mogą pełnić także z pozoru odpowiedzialne decyzje, takie jak posiadanie zwierzaka. Wiadomo, że istota żywa nie jest zabawką, jednak eksperci radzą, że warto wychowywać dzieci w otoczeniu zwierząt. Uczy to odpowiedzialności, empatii, wrażliwości, a także powoduje mniejszą podatność na alergie.
 
Nie każdy może pozwolić sobie na posiadanie psa, czy kota, ale jeśli lubicie rybki to posiadanie nawet małego akwarium w pokoju dziecka z pewnością nauczy je systematyczności.
Co potrzebujemy? Na początek przychody z domową hodowlą warto poczytać o mało „wymagających rasach” oraz zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt typu http://www.plantica.pl/produkty/oczko-wodne/pompy.  Oczywiście każdy rodzic musi pamiętać, że część obowiązków od czasu do czasu będzie musiał przejąć, choćby jeśli nasze pociechy wyjadą na kolonie czy obóz letni.

10 komentarzy:

 1. Biorąc pod uwagę, iż dziecko praktycznie w każdej wolnej chwili chłonie wiedzę - każdy dodatkowy bodziec jest na plus. Również stosuje różnorodne elementy dekoracyjne w pokojach moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomysły. Według mnie wszystkie elementy, które znalazły się w tym artykule są istotne w pokoju dziecięcym.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumiefajne sa te propozycje :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Posiadanie swojego pupila to bardzo edukacyjne podejście, ale tez ryzykowne w zależności co to za zwierzątko... czy czasem nie okaże się nieufne lub agresywne. Taki był mój pierwszy chomik - wiec zajmować się nim musiała moja mama, bo nie jesteśmy za "oddawaniem" zwierzaków, więc trochę u nas był. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Fakt zgadza się zwierzak w domu wprowadza nastrój i też kiedyś czytałem o tym że lepiej dziecko funkcjonuje gdy w domu jest zwierzak. Warto także dodać jakiś przyrządów naukowych oraz książek do pokoju dziecka u nas jest encyklopedia zwierząt i mały czasami właśnie wyciąga sobie i ogląda zwierzaki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajny poradnik u nas w domu brakuje właśnie takiego zwierzaka też warto zauważyć żeby małym dzieciom nie kupować takich zwierzaków jak chomiki czy myszki u nas Kubuś miał chomika to niestety chomiczek źle skończył trzeba pilnować dziecka podczas zabawy ze zwierzakiem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój mąż twierdzi, że klocki lego rozwijają bardzo dobrze umysł dziecka i budują kreatywne myślenie i bardzo często mu kupuje różne zestawy klocków nowych. Próbowałam go namówić na jakieś zwierzątko ale żadnego nie chce a piesek jest na prawdę fajny. I na pewno Kacperek by się z nim bawił i nim opiekował.

  OdpowiedzUsuń
 8. dekoracje w pokoju dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Wszystko zależy jednak od tego ile dziecko ma lat i ile czasu spędza w swoim pokoju. Bardzo fajnym rozwiązaniem są całe zestawy mebli dla dzieci, które pełnią funkcję edukacyjną.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pokój dziecka w duży sposób wpływa na rozwój dziecka więc ważne aby odpowiednio je zaaranżować.

  OdpowiedzUsuń
 10. na pewno edukacyjne dekoracje są fajne, w końcu to takie dwa w jednym - dobrze wyglądają, a maluch może się czegoś nauczyć :) choć wiadomo, że bez standardowych przytulanek dziecko tez się nie obędzie :)

  OdpowiedzUsuń