czwartek, 6 lipca 2017

Atrakcje nad morzem dla dzieci – okolice KołobrzeguDługość całkowita linii brzegowej  Morza Bałtyckiego w Polsce liczy 770 km. Plaże w Polsce są piękne, dlatego chętnie odwiedzają je tłumy turystów co roku. Jedyne na co możemy trochę narzekać to „kapryśna” pogoda.  
Na polskim wybrzeżu są miejsca zatłoczone i te odwiedzane znacznie rzadziej; majestatyczne wydmy i nadmorskie jeziora. Znajdują się także spore miasta tętniące życiem przez cały rok (jak Trójmiasto) i ustronne miejscowości, które po sezonie niemal się wyludniają.
Zapraszamy na krótki przewodnik okolic Kołobrzegu ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, które warto odwiedzić z dziećmi.

Atrakcje dla dzieci – Kołobrzeg
Miejscowość tętni życiem,  jest atrakcyjne molo, z którego można podziwiać piękne widoki, jak i słynna  latarnia morska. Latarnia morska w Kołobrzegu to zwykle jedna z obiektów, które najchętniej odwiedzają rodziny z dziećmi.  Położona w Kołobrzegu oprócz atrakcji widokowych, kryje w sobie dodatkowo niewielkie muzeum.
Jeśli lubimy spacery to w tej okolicy ciekawych miejsc nie brakuje. Co więcej to najprostsza i najtańsza rozrywka dla całej rodziny. W Kołobrzegu są wielkie tereny parkowe, stare miasto i malownicze nadrzeczne tereny.
Jeśli lubimy bardziej zorganizowane atrakcje to warto odwiedzić:
Miasteczko z Dzikiego Zachodu w Zieleniewie.  Park rozrywki utrzymany w stylu westernowym oraz mini-zoo, możliwość jazdy konnej i cała masa innych rozrywek dla najmłodszych.
Muzeum 6D „Maszoperia” w Kołobrzegu - trójwymiarowa i multimedialna ekspozycja na temat życia dawnych rybaków.
Centrum Atrakcji Wojskowych – idealne dla małych wojskowych, można tutaj obejrzeć (a nawet przejechać się czołgiem, postrzelać oraz zjeść grochówkę wojskową.  
Kolejna militarna atrakcja Kołobrzegu to Muzeum Oręża Polskiego. Ogromna ekspozycja broni, mundurów i wszystkiego co związane z wojskiem.
Skansen Morski - oddział kołobrzeskiego muzeum, eksponujący kilka wycofanych ze służby jednostek Marynarki Wojennej.
Miasto Myszy w Kołobrzegu, czyli ekspozycja „mysiej nory”, a w zasadzie „mysiego miasteczka”, z wielką liczbą żywych myszek różnych gatunków.
Figury gigantycznych ryb w Kołobrzegu – czyli ekspozycja plastikowych figur ryb bałtyckich, ustawione w pobliżu głównego deptaka.
Dla osób lubiących zobaczyć więcej warto polecić rejsy z  Kołobrzegu. To rozrywka stosunkowo kosztowna, ale zapada w pamięć dzieci na długo 😊  


Będąc Kołobrzegu można odwiedzić pobliskie miejscowości,  Dźwirzyno z rybackim portem czy Ustronie Morskie z nowoczesnym Aquaparkiem, skansen chleba oraz wiekowe drzewa – dęby położone w lesie pomiędzy Ustroniem Morskim a Kołobrzegiem.
Dla lubiących spokojną atmosferę wakacyjnych dni polecam domki w sianożętach. Miejscowość w sezonie jest interesującym punktem na turystycznej mapie, nie można się tam nudzić, ale nie ma także tłumów turystów jak np. w dużym Kołobrzegu.


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajne miejsce wybraliście. Akurat okolice Kołobrzegu należą do jednych z najpiękniejszych jeśli chodzi o atrakcje - ich zróżnicowanie i mnogość. I nie mówię tak tylko, że stamtąd pochodzę. :D Jest naprawdę pięknie. Jeśli kogoś interesuje nie tylko leżenie plackiem na plaży to jak najbardziej. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To zdjęcie które zamieściłas jest magiczne :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/07/czarny-dresowy-komplecik.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo przydatne informacje. Miejsca, które z pewnością warto zobaczyć będąc w Kołobrzegu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo przydatne zestawienie. Wszystkie atrakcje warte uwagi

  OdpowiedzUsuń
 5. Cenne wskazówki i informacje. Dobrze wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak wakacje z dziećmi to tylko kemping!

  OdpowiedzUsuń