środa, 28 czerwca 2017

Pielęgnacja skóry twarzy
Skóra naszego ciała, potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Zwykle jednak najwięcej problemów  przysparza pielęgnacja twarzy. Ciało jest rzadziej narażone na oddziaływanie szkodliwych warunków atmosferycznych: słońca czy suchego, mroźnego powietrza.
Podstawową sprawą jest określenie jaki mamy typ skóry oraz regularne stosowanie odpowiednio dobranych kosmetyków i innych produktów/urządzeń do pielęgnacji skóry. Istnieją podstawowe typy skóry: normalna, sucha, tłusta oraz cera wrażliwa (najczęściej w połączeniu z którymś z pozostałych typów).
Podstawą jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie cery. Warto także stosować po 20 pierwsze kremy przeciwstarzeniowe.
Cera normalna jest najmniej problemowa, to nie znaczy jednak, że nie ma swoich potrzeb.
Natomiast cera sucha jest ściągnięta, uwrażliwiona, często szczypie, powodując dyskomfort. W pielęgnacji takiej skóry nic nie jest najważniejsze jest nawilżanie i natłuszczanie. Kosmetyki do pielęgnacji powinny zawierać treściwe składniki tłuszczowe, takie jak oleje oraz masła roślinne.  Oczyszczanie takiej skóry powinno być bardzo delikatne.

Cera tłusta to wbrew pozorom zmora także osób po 30 roku życia. Przyczyną łojotoku i wyprysków mogą być problemy wewnętrzne (hormony, choroby czy dieta) lub zewnętrzne (źle dobrane kosmetyki, nadmierne wysuszanie skóry lub obciążanie jej). W przypadku cery trądzikowej, należy wybierać także delikatne i niedrażniące kosmetyki do oczyszczania – zamiast peelingów mechanicznych, raczej enzymatyczne. Z wypryskami należy walczyć miejscowo. Doskonałe do cery tłustej są  glinki – zarówno jako maseczki, jak i składnik kremów.


Cera wrażliwa, przeważnie występuje w połączeniu z innym typem cery – najczęściej z suchą lub tłustą. W przypadku posiadania takiej cery konieczne jest wyrobienie stałych nawyków pielęgnacyjnych. Cera wrażliwa docenia prostotę – im mniej składników i różnych kosmetyków, tym lepiej. Pielęgnacja powinna być zatem jak najprostsza i łagodna. Do osuszania cery najlepiej używać papierowych ręczników, zamiast tradycyjnych.  Należy unikać podrażnień mechanicznych  i inwazyjnych zabiegów, takich jak ostrych peelingów czy tarcia skóry ręcznikiem.
Warto także regularnie wykonywać zabiegi oczyszczające skórę  takie jak np. peeling kawitacyjny czy wprowadzać środki nawilżające za pomocą derma rollerów. Teraz  zabiegi te mogą nas kosztować naprawdę niewiele. Wystarczy zaopatrzyć się w urządzenie, które możemy używać w domu. Obecnie w sieci można wyszukać wiele firm. Jedną z nich jest importmania.pl. Urządzenia kosmetyczne, które można stosować bez ograniczeń kosztują tyle co jeden czy dwa zabiegi u kosmetyczki (około 200 zł). Jeśli posiadacie podstawową wiedzę jak wykonać te zabiegi to zdecydowanie warto się zaopatrzyć w taki sprzęt!

1 komentarz:

  1. ja dość czesto zapominam o kremie alo cos i mam wysuszona :P

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/06/white-outfit.html

    OdpowiedzUsuń