czwartek, 25 maja 2017

Prezenty na dzień matkiJutro dzień matki, dzieci w przedszkolu mają już namalowane laurki na jutrzejszy dzień, a czy przygotowaliście jakieś prezenty dla swoich matek?
Oczywiście większość z nas cieszą tradycyjne podarunki. Można kupić mamie biżuterię (taką jak złote kolczyki, pierścionek czy naszyjnik), kwiaty, książkę, słodkości lub jakiś fajny gadżet (typu pióro wieczne, telefon lub akcesoria elektroniczne).


Jednak teraz w dobie mody na ekologię i minimalizm coraz więcej z nas decyduje się na podarunek robiony własnoręcznie (tzw. DIY) czy wręcz świadomie rezygnuje z obdarowywania się prezentami w rodzinie.
Często zwolennicy braku podarunków uważają, że obecnie większość z nas może pozwolić sobie na zakup przedmiotów, które chce posiadać, natomiast robienie niespodziewanych prezentów może być kłopotliwe.  Po tym jak zapytamy osobę obdarowaną co chce otrzymać, prezent przestaje tak cieszyć, brakuje elementu zaskoczenia. 
Jeśli wydaje się Wam, że Wasza mama ma wszystko czego aktualnie potrzebuje, może warto nie kupować kolejnego przedmiotu? Można podarować przeżycie, emocje, wspomnienie? Takim prezentem może być  wspólna rodzinna wycieczka, czy bilet do kina lub teatru albo nawet zabieg spa.  
Na cokolwiek się zdecydujemy warto pamiętać o jutrzejszym dniu i życzyć naszym matkom wszystkiego co najlepsze!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza