środa, 31 maja 2017

Kosmetyki dla delikatnej skórySkóra dzieci jest bardzo wrażliwa, nie ma jeszcze tak dobrej bariery ochronnej jak dorosłego człowieka. Bardzo istotne jest używanie sprawdzonych kosmetyków od pierwszych dni życia, które nie powodują podrażnień, działają łagodząco oraz odpowiednio nawilżają i chronią skórę przed podrażnieniami.
Coraz częściej zdarza się, że dorośli mają skórę suchą, wrażliwą czy atopową skłonna do podrażnień i alergii. Aby zapobiec problemom skórnym, także powinni sięgnąć po specjalistyczne preparaty. Ostatnio miałam okazję testować kosmetyki marki allerco,  szampon i żel myjący. Produkty te są właśnie przeznaczone dla każdej grupy wiekowej, mogą je stosować zarówno dorośli jak i dzieci.
Są to nowoczesne, chronione prawem patentowym preparaty emolientowe, zawierające najwyższej jakości składniki, które zapewniają skórze suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii kompleksową i skuteczną pielęgnację. Co ważne jako jedyne na rynku posiadają w swym składzie molekułę Regen7, substancję fizjologiczną, pochodzenia witaminowego, o wysokim potencjale bezpieczeństwa. Preparaty allerco® są hipoalergiczne, nie zawierają żadnych substancji zapachowych i barwników, a zapewniają  zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie i natłuszczenie. 
Produkty te przeznaczone są do codziennej i regularnej pielęgnacji skóry dzieci i niemowląt, a także   atopowej,  skłonnej do podrażnień i alergii, przesuszonej oraz wrażliwej.

Preparaty allerco mogą być także stosowane w profilaktyce przez osoby o normalnej skórze ciała, skłonnej do okresowego wysuszania i nadmiernego rogowacenia naskórka. 
Preparaty wchodzące w skład linii allerco są dostępne głównie w aptekach, ale także specjalistycznych drogeriach.
Polecam te dwa produkty, które miałam okazję testować. Szampon ma właściwości kojące i łagodzące, jednocześnie po jego użyciu skóra głowy na długo pozostaje nawilżona.  Skład szamponu oparty jest na delikatnych i naturalnych środkach powierzchniowo czynnych (sarkozynianach, pochodnych betainy oraz wyciągu z jabłek), które nie naruszają naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka, zapewniają skórze odpowiednie pH, nie powodują podrażnień i nie wysuszają skóry.
Natomiast żel myjący allerco także delikatnie oczyszcza i pielęgnuje skórę suchą, wrażliwą, atopową, skłonną do podrażnień i alergii. Nie zawiera mydła, substancji zapachowych i barwników.  Działa także łagodząco i zabezpiecza skórę przed wysuszeniem.

2 komentarze:

  1. Dla mnie to jeszcze odległość...ale post super napisany :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/05/dark-blue-jacket.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ten blog i opis produktu :)

    OdpowiedzUsuń