poniedziałek, 30 stycznia 2017

Sklep internetowy – pomysł na business, formalnościMłode mamy będąc na urlopach macierzyńskich czy nawet wychowawczych mogą spojrzeć na swoje życie inaczej, zdarza się, że szukają sposobu na business takiego, który umożliwi im więcej czasu spędzać z najbliższymi w domu. Obecnie w internecie jest sporo sposobów na to jak zarabiać pieniądze, można prowadzić bloga, pisać artykuły eksperckie, czy prowadzić swoje konto na Instagramie czy facebooku (mając sporą ilość obserwatorów marki  płacą za reklamę lub wysyłają produkty w zamian za zamieszczenie recenzji lub innej opinii na stronie). Jednym z pomysłów jest także założenie sklepu internetowego. Oczywiście trudno stworzyć duży business  (z magazynem, biurem prowadząc go w domu, ale osoby szukające pomysłów na działalność powinny pamiętać, że bardzo popularna w tej branży ostatnio stała się współpraca na zasadzie tzw. Dropshipping. Jest to wygodne rozwiązanie, gdyż procesem logistycznym zajmuje się dostawca. W skrócie wygląda to tak, że osoba prowadząca sklep przesyła jedynie zamówienie, a cały proces magazynowania, pakowania i dostarczania należy do firmy, która dysponuje towarem. Nawet siedziba firmy (jeśli nie chcemy obciążać naszego domowego adresu –  może zostać zarejestrowana w tzw. wirtualnym biurze), czyli płacimy innej firmie za to, że zarejestrujemy pod danym adresem naszą działalność oraz będzie odbierana w naszym imieniu korespondencja (ewentualnie telefony). 


Jeśli już znaleźliśmy firmę (lub firmy), której produkty chcemy sprzedawać to kolejny krok to wykonanie strony sklepu internetowego. Najprościej kupić gotowy szablon ze skryptem sklepu internetowego, a najtrudniej jest znaleźć odbiorców. Współpraca na zasadzie dropshippingu jest wygodna, ale skoro te same produkty są w każdym sklepie internetowym to trudno przekonać klienta dlaczego ma złożyć zamówienie w naszym sklepie. 
W sprzedaży internetowej zdecydowanie pomaga pozycjonowanie stron internetowych, czy reklama w gogle lub na portalach społecznościowych, ale często wiąże się to z dużymi kosztami. Może warto postawić na unikatowy towar (choć w tych czasach o niego coraz trudniej) sprowadzony z dalekiego kraju czy wręcz przeciwnie wykonany przez nas własnoręcznie.
Pamiętajmy także o podatkach, które musimy zapłacić oraz o największym koszcie niewielkiego przedsiębiorcy, czyli składkach ZUS. Co prawda obecnie przez pierwsze dwa lata kwota, którą musimy zapłacić za obowiązkowe ubezpieczenie jest niższa, jednak jeśli nasza firma nie zarabia to wartość opłat na Zus jest nadal sporą kwotą.

5 komentarzy:

 1. Ja kurcze nigdy nawet o tym nie myślałam, ale fajny post i dobrze napisany :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/01/winter-black-and-gray-outfit.html

  OdpowiedzUsuń
 2. W wypadku konkurencyjnych branż koszty pozycjonowania czy też kampanii adwords będą tak spore że ciężko może to być nowicjuszom przełknąć, o wiele lepiej sprawdzą się tu niszowe, unikalne produkty i promocja przez social media.

  OdpowiedzUsuń
 3. W przypadku jeśli mamy już pomysł, plan biznesowy i wiemy, co chcemy zrobić z własnym biznesem, ale brakuje nam pieniędzy - zawsze można wziąć pożyczkę. Jest to niestandardowe posunięcie, ale jeśli przegraliśmy walkę o dotację z unii europejskiej lub od państwa, warto sięgnąć po szybką pożyczkę. Biznes rozkręci się i będzie można zwrócić pożyczoną sumę. Jeśli znajdziesz korzystną ofertę, możesz nawet pokusić się o rozłożenie płatności na raty.

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for sharing, nice post!

  Tìm hiểu sản phẩm máy đưa võng cho em bé là gì và nên mua máy đưa võng loại nào tốt nhất cho bé. Tìm hiểu máy đưa võng ts tốt không và tìm hiểu võng điện cho bé giá bao nhiêu trên thị trường hiện nay.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz jest łatwo założyć własną firmę. Dzięki nowym zintegrowanym technologiom można np. korzystać z takich systemów jak ten https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax

  OdpowiedzUsuń