środa, 3 sierpnia 2016

Skandynawski design w pokoju dziecka - inspiracje


Skandynawski design w pokoju dziecka to rozwiązanie jest bardzo popularne, i także lubiane przeze mnie. Ma swoich zwolenników, jednak ja obserwuję, że jest ich więcej niż przeciwników.
Niektórzy zarzucają skandynawskim aranżacją, że są nudne, monotonne i bywają wręcz"sterylne". Zwolennicy natomiast podnoszą, że aranżacje są uporządkowane, wyglądają dobrze w małych przestrzeniach i można je osiągnąć w prawie każdym budzęcie.
Nie wiem do której grupy Wy należycie, ale myślę, że wiele z nas przyzna "że mają coś w sobie".


Skandynawski design w pokoju dziecka - inspiracje
Przedstawiam cztery  różne pomysły na to jak urządzić pokój dziecka w skandynawskim stylu (każda aranżacja po 2 zdjęcia). 
Zwrócicie uwagę jak są do siebie podobne, wszędzie podstawę stanowią jasne ściany (głównie białe) i drewniana (lub z paneli) podłoga w kolorze drewna lub bielona.
W zależności od wieku dziecka jest różnej wielkości łóżeczko, szafa, komoda i regał.
Skandynawski design w pokoju dziecka - inspiracje
Można stwierdzić, że nic więcej jednak  dlaczego wiele z nas ma problem z osiągnięciem tak prostej, ale zarazem ładnej aranżacji?
Odpowiedź jest prosta - mieszkańcy Skandynawii pamiętają o prostych zasadach minimalizacji i eliminacji. Czyli minimalizują liczbę przedmiotów i mebli i na bieżąco eliminują te niepotrzebne. Wiem, że w pokoju dziecka trudno zachować małą liczbę przedmiotów, zabawek, a jeszcze trudniej utrzymać to w porządku, jednak pamiętajcie, że to sekret skandynawskich aranżacji!
Dodatki nadają charakteru pomieszczeniom (szczególnie jak są takie ładne jak z ostatniego wpisu od muzpony), ale im mniej tym lepiej!
źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer 
Anders Bergstedt

10 komentarzy:

 1. Uwielniam takie wysokie garderoby z lustrem :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Skandynawskie wnętrza wyglądają przepięknie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. skandynawskie wnętrza bardzo mi się podobają :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Styl skandynawski idealnie pasuje do pokoju dziecka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam takie przestrzenie! Ostatnio zrobiliśmy małe przemeblowanie w pokoju dziecka - wprowadzilismy trochę kolorów, dla głównie pastele - połączenie szarego z bladym różem :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Super wpis! Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie mogę powiedzieć, że należę do grupy zwolenników stylu skandynawskiego. Idealnie nadaje się do małych pomieszczeń. Poprzez zastosowanie jasnych kolorów optycznie je powiększy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powiem szczerze, że do tej pory styl skandynawski wydawał mi się nieco zbyt surowy. Nie mniej jednak w takim wydaniu bardzo mi się podoba i sama bardzo chętnie także urządziłabym pokój dzieci w takim właśnie stylu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne inspiracje! Uwielbiam biel, bo daje nam świetną bazę i nie ogranicza z dodatkami! Będę polecać dalej i jak najbardziej wracać ! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń