piątek, 12 sierpnia 2016

Motywacja do działania i zmiany


Motywacja do działania i zmiany

Motywacja to słowo często ostatnio nadużywane „w sieci”, dzięki popularyzacji trenerów personalnych i ich pięknych zdjęć i opisów (często bardzo banalnych).
Jednak mimo wszystko eksperci wskazują, że to co kryje się za słowem „motywacja” jest warunkiem wprowadzenia dobrych zmian w naszym życiu! Warto skoncentrować się na przyczynach, dla których chcemy coś zmieniać. Jeśli mamy ściśle określone cele to obierzemy właściwą drogę.  
Co ważne prawie nigdy nie osiągają sukcesów osoby, które nie spełniają swoich oczekiwań, ale chcą sprostać wymaganiom innych osób. Łatwiej pokonywać przeciwności losu jeśli walczymy tylko o siebie (lub naszą najbliższą rodzinę, dzieci na utrzymaniu), niestety nawet jeśli bardzo chcemy nie mamy wpływu na inne dorosłe osoby, a najlepsze efekty osiągamy koncertując swoją uwagę tylko na sobie.
Eksperci psychologii także wskazują, że nie wolno stawiać sobie nowych celów rozpamiętując przeszłość, nie przeżywając w przeszłości żalu i zamknąć stare sprawy, tylko ciągle rozpamiętując przeszłość. Jak już zamkniemy swoją przeszłość i jasno postawimy sobie cele to najważniejsze zacząć działać i nieważne czy dotyczy to zmiany pracy, osiągnięcia niezależności finansowej czy utraty wagi, a może nauki nowej umiejętności jak języka obcego itp.

Jeśli czujemy się w życiu niespełnieni czy czegoś nam brakuje to warto zapytać się siebie, kim chcę być, co robić w życiu, jakie mieć umiejętności, gdzie pojechać? Wszystkiego nie osiągniemy, ale warto wiedzieć czego naprawdę chcemy! Bo wszystko tkwi w nas, naszej głowie i działaniach !
Pamiętajmy, że nic prawie nic nie dzieje się z dnia na dzień, więc trzeba cierpliwie realizować swoje plany. Nawet czasem lepiej odrobinę odpuścić, aby móc później być zadowolonym z siebie.
Oczywiście każdy bodziec jest dobry do zmian, często jedną z większych w życiu rodziców jest pojawienie się dzieci. Czy Wy macie jakieś sposoby na motywacje do działania i zmian? Jak tak to w jakich obszarach? Dajcie znać w komentarzach!

4 komentarze:

 1. W sumie określenie kim chce się byc i co chce się robić jest trudne :D

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze motywuję się przed początkiem roku szkolnego :p ale tu faktycznie jest to raczej presja otoczenia i chęć bycia 'tym najlepszym', a pytania faktycznie trudne :p

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie napisane! Motywacja do działania to nie taka prosta i oczywista sprawa.. czasami o nią ciężko ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami człowiekowi brakuje motywacji albo ma inne problemy i przestaje ćwiczyć oraz dbać o siebie

  OdpowiedzUsuń