środa, 20 lipca 2016

Jak urządzić pokój dla rodzeństwaJak urządzić pokój dla rodzeństwa

Aranżacja pokoju rodzeństwa  to może być trudne wyzwanie. Musimy urządzić pokój dzieci tak aby każde z nich czuło się w nim dobrze i swobodnie.  Jednak warto pamiętać, że do pewnego wieku eksperci nawet rekomendują by dzieci mieszkały w jednym pokoju, może to działać stymulująco  i przyspieszyć rozwój dziecka (zwłaszcza młodszego dziecka)
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa
Stworzenie funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni, która zaspokoi potrzeby dwójki dzieci w różnym wieku nie jest łatwe. Jednak także nie możliwe, nawet jeśli dzieci mają kilka lat różnicy wieku między sobą.
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa – wydzielenie stref
Warto podzielić pokój na dwie prywatne stref, tak aby współlokatorzy nie przeszkadzali sobie nawzajem, gdy jeden z nich się baw, a drugi uczy. Każdy potrzebuje odrobiny prywatności, która jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy w jednym pokoju mieszka brat i siostra.
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa – wybór mebli

Wyzwanie będzie stanowił dobór mebli do pokoju dziecięcego. Można wydzielić pokój tak, że zmieszczą się dwa łóżka lub kupić łóżko piętrowe. Oczywiście należy dobrać także inne meble: biurko, szafki i regały. Dobrze jak każe dziecko będzie miało swoją szafkę lub choćby wyznaczoną szufladę czy półkę.
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa – dodatki, ozdoby, dekoracje (wykończenie)
Może być to problematyczna sprawa, zwłaszcza  gdy pokój zamieszkują dzieci różnej płci, lub o dużej różnicy wieku. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych.
Można pomalować ściany na bardzo uniwersalny kolor (biały, miętowy, fioletowy czy kremowy), a dodatki dobrać do konkretnej strefy pokoju zamieszkiwanej przez naszą pociechę.
Zobaczcie ten pokój rodzeństwa (więcej pomysłów jak urządzić pokój dziecka). Co prawda wygląda jakby mieszkały tutaj siostry, jednak dzięki zastosowaniu niezawodnego skandynawskiego stylu uzyskano przyjemną aranżację pokoju rodzeństwa.
Ściany zostały pomalowane na kolor miętowy (odcienie zieleni), beżowa podłoga i różowe dodatki. Mebli i dekoracji nie ma za dużo, choć jest także miejsce do zabaw  (stoli z krzesłami), a nawet zamykany schowek na zabawki - marzenie niejednego rodzica :)

Jak urządzić pokój dla rodzeństwa
 
Wśród dodatków można wypatrzeć modne motywy: pompony, gwiazdki, romby. Jednak dzięki temu, że ani mebli, ani dodatków nie jest zbyt wiele wszytko jest idealnie dobrane!
Ta aranżacja to dowód na to, że skandynawski pokój dziecka nie musi być koniecznie biały!

źródło zdjęć agencja 55kvadrat.se /fotograf Anders Bergstedt
photo by / from the website of the agency 55kvadrat.se
photographer 
Anders Bergstedt

9 komentarzy:

 1. gdybym to ja miała tyle miejsca, ale koncepcja bardzo miła dla oka jeśli chodzi o dzieci do 10 roku życia

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam pastele- śliczna propozycja :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktos miał cudny pomysł na wnętrze :O <3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obsrwację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie na razie nie ma takiego problemu bo są dwie dziewczynki o takim samym guście także mam spokój ale nie powiem - pomysły świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dobry poradnik, pokój bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Rodzeństwo w jednym pokoju to na prawdę wyzwanie, oby tylko nie kupować łóżka piętrowego, lepiej już takie ładne z motywem http://versito-sklep.pl/ , mój jest zadowolony ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Przez długi czas mieszkałam z bratem w jednym pokoju, ale nie mieliśmy tak fajnie urządzonego wnętrza :) I to faktycznie duże wyzwanie dla rodzica, jak i lokatorów :)

  OdpowiedzUsuń