czwartek, 2 czerwca 2016

Świadczenie 500 plus
Wydaje mi się, że większości Polaków podoba się rządowy program 500+. Według mnie fajne jest to, że na drugie dziecko (i kolejne dziecko) nie ma kryterium dochodu. W przypadku rodzin o niższych zarobkach istnieje możliwość uzyskania świadczenia na pierwsze dziecko, (w przypadku, gdy: dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 800 zł  lub dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza 1 200 zł, a przynajmniej jedno z dzieci jest osobą niepełnosprawną).
Warto pamiętać, że został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o świadczenie z programu 500 plus, by otrzymać je z wyrównaniem od kwietnia. Po 1 lipca świadczenie wychowawcze będzie wypłacane od miesiąca, w którym złożono wniosek. W przypadku kompletnego wniosku złożonego do 10. dnia miesiąca włącznie, wydanie decyzji i wypłata świadczenia za ten miesiąc nastąpi do końca tego miesiąca. W przypadku wniosek złożonego po 10. dniu danego miesiąca oznacza, że gmina wyda decyzję i wypłaci świadczenie najpóźniej do ostatniego dnia kolejnego miesiąca, z wyrównaniem za cały miesiąc w którym wniosek został złożony.


O ważne zgodnie z zapisami ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci "Rodzina 500 plus", środki wypłacane rodzicom nie będą wprost podlegać egzekucji, oraz nie obejmie go windykacja.
Otrzymane dofinansowanie zwiększy dochód rodziny, a szczególnie przy ubogich rodzinach to może być "duży zastrzyk finansowy". Co Wy myślicie o tym programie, podoba Wam się idea oraz czy już korzystacie?

zdjęcia  babywallpapers.net

5 komentarzy:

 1. Dla mnie jest to tylko mały problem bo przez to zwiększy się takJakby bezrobocie i patologia, bo łatwiej bedzie zrobić sobie dzieci niż iść i zarobić ciężko przez 8 godzin. Wiadomo jest to jakas deska ratunku dla biednieszych rodzin i niech im idzie na zdrowie :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jednak wierzę, że większość środków zostanie dobrze wydana na pomoc polskim rodzinom, a wiadomo, że nawet jeśli rodzice pracują to koszty wychowania dzieci są duże. Dziękuję za opinię i życzę miłego dnia. Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. choć ja nie dostanę 500 plus a jestem matką to pomysł sam w sobie nie jest zły uważam - ale nie do końca sprawiedliwy bo 500 powinno dostać każde dziecko a po za tym fajnie by było gdyby rząd miał na to kasę... a nie szukał pieniędzy w portfelach podatników... i to już mi się nie podoba... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że masz rację, ale wiadomo,że aby 500+ było na każde dziecko to wydatki z budżetu były by jeszcze większe. Zobaczymy jak to będzie, mnie na razie większość pomysłów nowego rządu się podoba, bo w większości pieniądze wcale nie są z dodatkowych wpływów od podatników, a m.in. zmniejszenie pensji prezesów państwowych spółek, planowane opodatkowanie zagranicznych korporacji, no i planowana walka z wyłudzeniami VAT, ja jestem dobrej myśli:) Trzeba się temu przyglądać, ale także dać szansę i czas na działanie. Dziękuję za opinię, miłego dnia

   Usuń
 3. Pomysł mi się podoba, tylko zanim rząd został wybrany mówiło się że wszystkie dzieci dostana a nie drugie. Próg dochodowy jest na tyle niski że na pierwsze dziecko dostana tylko osoby z bardzo niskimi zarobkami, już dwoje dorosłych pracujących na najniższych krajowych się nie łapie a nie wydaje mi się żeby czuli się bogaczami.

  OdpowiedzUsuń