niedziela, 8 maja 2016

Tabata 4-minutowy trening spalający tłuszcz


Tabata to trening o którym istnieniu jeszcze niedawno nie miałam pojęcia. Jest to krótki, bo zaledwie czterominutowy interwałowy trening metaboliczny, w równomierny sposób angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała.

Tabata 4-minutowy trening spalający tłuszcz - ćwiczenia w domu

Wykonując trening tabata regularnie (2-3 razy w tygodniu) "podkręca się" nasz metabolizm i przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Celem treningu jest poprawa zarówno wydolności anaerobowej (beztlenowej), jak i aerobowej (tlenowej) oraz zwiększenie wytrzymałości i wydolności organizmu. Spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej jest bardzo miłym "skutkiem ubocznym" intensywnych ćwiczeń.
Serii ćwiczeń nie powinno być wykonywane więcej niż 2-3, a także nie wolno wykonywać tych ćwiczeń na czczo oraz po posiłku. Nie są to także ćwiczenia dla każdego, bo dla osoby nie ćwiczące regularnie mogą  mieć problem z ich wykonaniem.

Tabata 4-minutowy trening spalający tłuszcz - ćwiczenia w domu

Tabta jest męcząca, ale wydaje mi się odpowiednim ćwiczeń dla osoby regularnie ćwiczącej, jej główna zaleta jest taka, że trwa zaledwie cztery minuty, a seria trzech tabat to nawet nie 15 minut.
Idealna propozycja dla zapracowanych kobiet, matek i żon. Tak naprawdę nie potrzebujemy także do jej wykonania żadnego sprzętu do ćwiczeń, choć ja ćwicząc w domu z mojego doświadczenia uważam, że warto kupić matę i dodatkowe ciężarki. 
Jeśli nie słyszałyście jeszcze o ćwiczeniach tabata, to jak zawsze pomocny może okazać się youtube :)

 Tabata 4-minutowy trening spalający tłuszcz - ćwiczenia w domużródło zdjęcia  blog.myfitnesspal.com

3 komentarze:

 1. Jestem bardzo na tak, jeśli chodzi o aktywność fizyczną :)

  Pozdrawiam Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Robie z nia tabate aurat! Uwielbiam ten trening, meczy ale jest satysfakcjonujący :D
  Co powiesz na wzajemna obserwacje?

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każda obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń