czwartek, 19 maja 2016

Cyfrowi rodzice - recenzja książki

Cyfrowi Rodzice - okładkę tej książki już jakiś czas temu pokazywałam Wam na facebooku. Pozycja wydawała mi się o tyle interesująca, że porusza bardzo aktualną tematykę. Z drugiej strony obawiałam się, że informacje i rady tam zawarte mogą być banalne, jak to czasami zdarza się w książkach typu "poradniki".
Otrzymałam jeden egzemplarz książki od Wydawnictwa IUVI i od razu zabrałam się do lektury! Autorką  książki jest Yalda T.Uhls. (matka i psycholog). Książka Cyfrowi Rodzice "Dzieci w sieci Jak być czujnym, a nie przeczulonym" przypomina, że w ostatniej dekadzie świat cyfryzacji bardzo się zmienił.
Autorka ciekawie opisuje fakty, np. ile ofert sprzedaży tabletów jest dostępnych na dziale niemowlęcym (!) na portalu Amazon. Nie bez znaczenia jest fakt, że cyfrowe gadżety i technologie przeznaczone są już dla niemowląt! Z drugiej strony pokazuje, że pokolenie naszych dzieci wcale nie jest tak zdegenerowane jak zwykło się mawiać. Udowadnia, że narkotyki, alkohol i papierosy są nawet mniej powszechne niż w poprzednich pokoleniach! Możemy mieć inne odczucia, gdyż kiedyś wspomnienie nastolatki opisywane było w pamiętniku, dziś nastolatki opowiadają o tym na snapchacie, pokazują zdjęcia na instagram-ie czy faceboooku.
Książka podzielona na przystępne rozdziały, zakończone ciekawymi badaniami naukowymi. Autorka przypomina, że dzieci obserwują dorosłych i często przejmują ich złe nawyki, dlatego warto samemu dać dobry przykład. Internet nie jest niczym złym, ale warto wprowadzić zasady (godziny korzystania z niego), a także rozmawiać z dziećmi. Uczulać, że jest to także wielki biznes, a celebrytki i idolki nastolatek za noszenie konkretnych ubrań dostają określone profity, dlatego warto być świadomym konsumentem, a nie bezrefleksyjnie kupować wszystko co chcą sprzedać nam marki w internecie.
http://webep1.com/Zobacz/To?a=11472&mp=1939&r=Lw2&utm_source=webepartners&utm_medium=cps


Książka jest naprawdę ciekawa. Według mnie  głównie dzięki zawartym w niej opisom badań naukowych, oraz licznym przykładom, a  nawet wskazówkom jak postępować z dziećmi "w sieci".
Jej cena regularna to 36,90 zł. Jednak w księgarni Dobre Książki można ją kupić już za 25,56 zł.Polecam!

2 komentarze:

  1. Książka widze bardzo na czasie :D fajny taki poradnik zwłaszcza dla tych co maja małe dzieci lub bedą mieć :)

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książka, przydałaby mi się 😊

    OdpowiedzUsuń