czwartek, 17 marca 2016

Trwałe damskie perfumy


Perfumy lubi większość z nas, oczywiście zapach to już rzecz gustu. Co więcej inne perfumy nosi się latem, inne zimą. Jednak większość z nas inwestując (czasem niemałe pieniądze w pachnący flakonik, chciałaby by zapach był trwały). Przedstawiam Wam mój subiektywny ranking. Wiadomo, że nie wypróbowałam jeszcze wszystkich zapachów dostępnych na rynku, więc jest to wybór z jakieś "próby perfum". Co więcej według mnie najtrwalsze są takie zapachy, które są kontrowersyjne - jedni je kochają inni nienawidzą (Angel Thierry Mugler, Kenzo Jungle Elephant), a także Chanel Chance oraz bardziej popularna Euphoria Calvin Klein czy Versace Crystal Noir.
www.douglas.pl

Ja kupuję swoje perfumy przeważnie w perfumeriach typu Douglas czy Sephora, ale korzystając z promocyjnych ofert.
Teraz np. w sklepie internetowym Douglas kupując dwa zapachy i podając hasło promocyjne ZAPACHY16 można dostać 20% rabatu.
Czy istnieją jakieś sposoby na przedłużenie trwałości perfum? Ponoć tak, ale ostrzegam niektóre są wręcz banalne. 
Pierwszy z nich to mieć flakon ulubionych perfum w torebce i co jakiś czas spryskiwać się zapachem ponownie. Nie jest to jednak zawsze możliwe, zależy od pojemności naszych perfum i ich butelki, niektóre są ciężkie i nieporęczne.
Co jeszcze można zrobić by cieszyć się trwałością naszych perfum dłużej? Nie trzymać ich w łazience! W tym  wil­got­nym i cie­płym pomieszczeniu, są one  na­ra­żo­ne na to, że mo­le­ku­ły za­pa­chu szyb­ciej ule­ga­ją roz­pa­do­wi, w efek­cie per­fu­my mają mniej in­ten­syw­ny i nie­trwa­ły za­pach.Stosuj kremy nawilżające.


Spryskując się na nakremowaną skórę, zapach dłużej na niej pozostanie, a najlepiej kupić balsam do ciała z tej samej kolekcji co nasze perfumy.  Warto tez spryskać się nimi zaraz po kąpieli, wil­got­na skóra bar­dziej chło­nie za­pach i za­trzy­mu­je go na dłu­żej. Nie warto także spryskiwać nimi bezpośrednio naszych włosów,  al­ko­hol za­war­ty w ko­sme­ty­ku prze­su­sza włosy. Można zamiast tego spry­skać per­fu­ma­mi szczot­kę i wtedy uczesać włosy. Ponoć dobry sposób to także miksowanie różnych zapachów, ale nie każdy to lubi, bo docenia pracę projektanta swojego ulubionego zapachu :) Co można zrobić aby nasze ubrania w szafie pachniały naszym ulubionym zapachem? Wyłożyć szuflady i półki cienkim papierem lub bibułą i popsikać naszym ulubionym zapachem! Perfumy, które przedstawiłam są produktami z wyżej półki (cena Angel Thierry Mugler to ponad 400 zł za 50ml), ale mam też ulubione zapachy z Rossmanna czy Yves Rocher, także można znaleźć coś trwałe damskie perfumy w trochę lepszej cenie :)
www.douglas-shop.pl

3 komentarze:

 1. Ja kocham zapachy z Ck :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wiadomość, lecę dziś do perfumerii Douglas :)

  Pozdrawiam serdecznie Zocha
  http://www.zocha-fashion.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam najlepsze perfumy damskie na tej stronie http://www.ceneo.pl/Perfumy_i_wody_damskie#crid=102240&pid=13306

  OdpowiedzUsuń