środa, 16 marca 2016

Skandynawski pokój dziecka




Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim?
Skandynawski styl jest nieustająco popularny w aranżacji wnętrz, co za tym „idzie” także pokoju dziecka. Głównie ze względu na to, że gwarantuje minimalistyczną, jasną przestrzeń, a jeśli naszą aranżację dobrze zaplanujemy to możemy zmieścić się w bardzo rozsądnym budżecie.
Styl skandynawski to pięknie urządzony salon, sypialnia, jak i pokój dziecka. We wnętrzach urządzonych w skandynawskim stylu jest jasno. Ściany są przeważnie białe, kolor biały odbija światło, co jest szczególnie istotne w krajach, gdzie naturalnego światła często brakuje. Biel także optycznie powiększa wnętrze. Jednak w skandynawskim stylu używane są inne kolory: szarości, lila czy inne barwy, jednak najczęściej w pastelowych odcieniach.
Skandynawskie wnętrza to także dużo światła, zarówno tego naturalnego (okna są bez firanek, posiadają jedynie zasłony czy rolety), aby za dnia wpadało jak najwięcej naturalnego światła, jak i sztucznego. Pomieszczenia są oświetlone przez wiele różnych źródeł światła, górne, boczne i lampy stojące.  W pokoju dziecka należy szczególnie zadbać o dobre oświetlenie biurka oraz lampkę przy łóżku, co ułatwi wieczorne czytanie. Warto też pomyśleć o przenośnych lampkach.  Są niezbędne do wieczornej zabawy w namiocie z koców lub w tzw. tipi.


Jak urządzić pokój dziecka w stylu skandynawskim?
W skandynawskim wnętrzu stosuje się naturalne materiały: drewno, tkaniny. Drewniane są podłogi, meble, zabawki. Drewno najczęściej pozostawione jest w naturalnym kolorze, ewentualnie malowane na biało. Drewniana podłoga świetnie sprawdzi się także w pokoju dziecka,  jeśli jest taka konieczność można także położyć miękki dywanik.  Tkaniny są stosowane jako zasłony, pościel, narzuty i miękkie poduszki. Takimi dodatkami łatwo zmienić całą aranżację  To również świetny sposób na szybką zmianę klimatu pokoju. Meble także drewniane, najczęściej w ilości niezbędnej, nigdy nie ma w nich przepychu, panuje raczej minimalizm. Nowoczesne meble często  zestawiane są ze starociami. Jednak równie często dodawane są jakieś designerskie meble czy gadżety, takie jak siedziska Eames. Dekoracje są równie minimalistyczne. Często przedmioty pełni dwie funkcje, ozdobną i praktyczną takie jak  półki na książki, na których ustawiane są książeczki dla dzieci. Często ozdobą są zabawki, takie jak ten stylowy samochodzik, który ozdabia aktualnie salon w tej aranżacji.


 

Całość tej aranżacji można obejrzeć na stronie tutaj.



5 komentarzy:

 1. Pięknie!!! Bardzo podobają mi się te samochodziki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Praktycznie i cudownie :3

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A oświetlenie jak jest zrobione?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale pięknie jest tam wszystko zrobione :)

  OdpowiedzUsuń