czwartek, 31 marca 2016

Capsule Wardrobe – kreatywny minimalizm w ubiorzeCzy spotkałyście się już z  koncepcją „capsule wardrobe” (czyli szafa w kapułce)? Jeśli nie to krótko Wam przedstawię na czym to polega. Główne założenia są takie, aby uporządkować swoją szafę i posiadać mniej rzeczy, ale we wszystkich mamy się dobrze czuć i wyglądać. Ta mniejsza ilość ubrań ma nam ułatwić codzienne stylizacje.
Chciałabym Was zapoznać z blogiem, gdzie można przestudiować dokładnie koncepcję „Capsule Wardrobe”.un-fancy. Autorką jest dziewczyna z Texas-u, Caroline. Pokazuje ona stylizacje skomponowane jedynie z 37-elementowej garderoby na dany sezon! 
 
Jej blog to podróż przez w celu odkrycia własnego stylu. Wcześniej przyznaje, że miała pełną i szafę i co dzień dylemat, że nie ma się w co ubrać. Dla osób,  które są zdecydowane na zmiany w swojej szafie polecam planner dostępne na jej blogu, bo podstawą udanych stylizacji jest rozsądne planowanie zakupów.
Jeśli podoba Wam się ta koncepcja to pamiętajcie, że minimalizm i użyteczność – to najważniejsze zasady. Często kobiety stając się matkami decydują o zmianie swojej szafy. Widzą, że będąc w ciąży nosiły niewielką ilość ubrań ciążowych i wcale nie czuły się źle czy nudno. Paradoksalnie łatwiej stworzyć nowe zestawy ubrań, gdy ma się ich mniej. Jeśli macie wątpliwości to polecam blog Caroline. Widać, że minimalisty styl wprowadziła nie tylko w swoim ubiorze, ale także aranżacji wnętrz i przedmiotach ją otaczających. Pamiętajcie, że podstawą wprowadzanie koncepcji „capsule wardrobe” jest pozbycie się nienoszonych, zbędnych ubrań, zaplanowanie zakupów, nie kupowanie ubrań jako nagrody (kompulsywne) i w sezonie oraz bawienie się podczas dopierania zestawów, np. zmiana ich dodatkami (typu biżuteria, torebki)
Podoba Wam się ta koncepcja? Caroline twierdzi, że dzięki uporządkowaniu swojej szafy nabrała pewności siebie oraz odnalazła swój styl!

 
zdjęcia pochodzą z bloga  un-fancy.com

1 komentarz:

  1. Bardzo mi sie podoba styl pokazany tutaj, sama lubie taki minimalizm :D

    Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

    OdpowiedzUsuń