poniedziałek, 11 stycznia 2016

Motywacyjne książki - rodzinna literatura

 zdjęcie thetwincoach

Literatura motywacyjna, to jedna z kilku moich ulubionych kategorii książek. Te, które dziś chciałabym Wam przedstawić może niektórych zaskoczyć. Pierwsza z dwóch pozycji to "Geniusz Żydów na polski rozum" autorstwa Krzysztofa Kłopotowskiego, Wydawnictwo Fronda. Temat może dla niektórych kontrowersyjny, jednak nie chodzi tu o sympatie czy antypatie do określonej wiary i jej wyznawców. Jak wskazuje nam autor "Żydzi stanowią dwa promile ludzkości świat. (...) Jedna czwarta 50 najbogatszych ludzi świata jest pochodzenia żydowskiego (...) Kto ceni badania naukowe bardziej niż pieniądze, znajdzie na szczycie ludzkich osiągnięć około jednej czwartej ich uczonych (...) Zdobyli 23 procent nagród Nobla.(..) Uczmy się od Żydów! To genialny naród, kultura albo religia. Różnie ich określają, lecz tak czy inaczej istnieje żydowski kod kulturowy, który ułatwia wielkie sukcesy w życiu praktycznym i umysłowym. Każdy może przyswoić te sposoby postępowania, skoro przekazuje je rodzina i kultura (...)". To cytaty z opisu i wstępu do bardzo ciekawej książki, wskazującej na to, że pieniądz rodzi się w rozumie, co motywuje i kieruje postępowaniem tej grupy osób, która często przejmuje kontrole nad mediami (i tym samym naszym postrzeganiem rzeczywistości), bankami, stworzyła także system bankowy oraz handel nieruchomościami, a mimo wszystko bardziej ceni wykształcenie niż pieniądze, a jeszcze mniej dobra materialne. Bardzo ciekawy jest rozdział jak "zostać mądrym i bogatym" gdzie autor wyszczególnił w punktach jak Żydzi wychowują dzieci, w jakich zawodach pracują, aby  gromadzić i pomnażać swoje wpływy i bogactwo. Polecam, bardzo wartościowa lektura!
Drugą pozycją, którą chciałabym Was zapoznać jest książka "Maksimum osiągnięć" Briana Tracy, Wydawnictwo Muza SA. Także interesująca pozycja, która wskazuje jak w życiu osiągnąć to czego pragniemy (głównie stawiając sobie możliwe do osiągnięcia cele, zapisując je oraz każdego dnia działając, aby zbliżyć się do ich realizacji) oraz żyć szczęśliwe zapominając o naszych urazach z dzieciństwa, żalach i błędach z przeszłości. Brian Tracy wskazuje, że powinniśmy przede wszystkim się oczyścić czyli przebaczyć wszystkim co nas zranili. Nie ma sensu myśleć całe życie o krzywdzie wyrządzonej przez osoby, które często o nas nie myślą. Książka ta jest bestsellerem w literaturze dla menadżerów, ale według mnie jest to interesująca pozycja dla każdego. Niektóre zawarte w niej informacje pomimo, że mogą wydawać się truizmem, zapominamy o nich w życiu codziennym, a mogą one usprawnić nasze codzienne życie.

Obie książki można kupić w antykwariacie i księgarni internetowej Tezeusz http://tezeusz.pl/ . Jest to jeden z największych antykwariatów internetowych w Polsce. Fajna jest możliwość wyboru pomiędzy książką nową, a używaną. Jak przypomina nam także autor "Geniuszu Żydów" W 2014 roku 19 milionów naszych rodaków nie przeczytało ani jednej książki, a 10 milionów nie miało żadnej publikacji książkowej. Antykwariat to możliwość nabycia książki w lepszej cenie, a wybór pozycji jest ogromna: od literatury dziecięcej, przez podręczniki, audiobooki, czasopisma aż po książki dla dojrzałego czytelnika!
Te książkowe pozycje zainteresują zarówno młodzież, jak i rodziców, wcale nie koniecznie tylko tych skupionych na karierze :) Brian Tracy ma sporo pozycji opublikowanych, poniżej wybrane książki:


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza