środa, 2 grudnia 2015

Pomysł na zdrowy napój dla całej rodziny – ekspresy do napojów gazowanych SodaStream


Nawodnienie naszego organizmu jest istotnym czynnikiem prawidłowego funkcjonowania  fizycznego i psychicznego. Ciało ludzkie składa się głównie z wody. Jej zawartość zmniejsza się wraz z wiekiem. U dzieci jest to około 75% , około 60% u osób dorosłych. Nieustannie tracimy wodę z organizmu, dlatego nasz organizm potrzebuje dostarczenia około 2,5 litra wody dziennie. Odwodnienie organizmu może powodować wystąpienie bólów głowy, uczucia zmęczenia i zmniejszenie zdolności koncentracji uwagi. Dzieci w jeszcze większym stopniu niż dorośli tracą wodę poprzez skórę i oddychanie. Dlatego właśnie, tak ważne jest zadbanie, aby małe dzieci piły wystarczające ilości płynów, szczególnie podczas upałów. 
Zapotrzebowanie na wodę można spełnić  pijąc każdy rodzaj płynów, oprócz oczywistej wody także soki owocowe, słodkie napoje, herbatę czy kawę. Zarówno woda mineralna, przefiltrowana czy nawet w niektórych miastach z kranu jest dobra dla naszego organizmu. Jeśli nie przepadamy za smakiem wody można ją urozmaicić, samodzielnie skomponować własny napój tworząc w domu gazowaną wodę za pomocą urządzeń marki SodaStream.


SodaStream to urządzenie do samodzielnego przygotowania świeżej wody gazowanej w domu. Wystarczy wlać wodę do butelki, dołożyć butelkę do ekspresu i przesunąć „wajchę” w dół. Już można się cieszyć orzeźwiającym napojem. Z tyłu ekspresu montowany jest napój Co2, który starcza na przygotowanie 60-80 litrów wody gazowanej. Do napoju można dołożyć owoce. To pomysł na smaczny i zdrowy napój dla całej rodziny!
Ekspresy można wybrać spośród wielu modeli i kolorów. Urządzenie jest lekkie, można je dowolnie przestawiać, nawet zabrać na stół, aby podczas śniadanie, dzieci miały frajdę z przyrządzania napojów. Dzięki butelce, która jest w zestawie do każdego ekspresu, oszczędzamy do 2 tysięcy aluminiowych butelek i puszek rocznie. Mnie argument ekologii oraz możliwość przygotowania świeżego napoju przekonuje. Taki ekspres to także świetny pomysł na Świąteczny prezent, można kupić go w sklepie internetowym marki oraz w sklepach ze sprzętem AGD i RTV (na stronie dystrybutora jest mapa sklepów).
Zresztą oprócz tego, że jest funkcjonalny, jest po prostu ładny, zobaczcie sami. ;)

4 komentarze: