środa, 16 grudnia 2015

Czarno - biały pokój dla 8-miesięcznego chłopca


Czarno - biała aranżacja pokoju dziecka - małego chłopca o imieniu Shaun. Niektórzy rodzice nie wyobrażają sobie urządzić dziecinny pokoik tylko w takich kolorach. Trzeba jednak przyznać, że wygląda on bardzo ciekawie. Białe mebelki: łóżeczko, komoda, krzesło Eames i pufa. Kolorowe są tylko dwa kwiatki, przewaga bieli i czarne dodatki.
Choć trzeba przyznać, że takie aranżacje w pokoju dziecka pomimo wielu przeciwników, mają też coraz więcej zwolenników (rodzice coraz częściej inspirują się stylem skandynawskim) i argumentują, że maluchy w pewnym okresie widzą głównie kontrasty. Co sądzicie o takiej aranżacji, czy urządzili byście pokój swojego dziecka w ten sposób?


3 komentarze:

  1. Piękny pokoik. A gdy maluch podrośnie śmiało można dodać więcej kolorów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam, że dziecko dopiero od ok. 3 roku życia zaczyna rozróżniać kolory, a niemowlęta lubią właśnie kontrasty i wyraziste barwy. Natomiast pastele są dla nich obojętne, więc w zasadzie błękit, róż czy jasny fiolet są bardziej dla rodzica niż dla pociechy :) Sama zdecydowanie kieruję się ku nowym trendom, które zakładają użycie „dorosłych” barw – czerni, bieli i szarości. Całość można urozmaicić barwnymi dodatkami, np. w kolorze intensywnej żółci (maluchy bardzo go lubią) lub czerwieni. Trzeba pamiętać, że w pokoju i tak wkrótce pojawią się multikolorowe zabawki, kocyki i ubranka, więc biel złagodzi ten chaos, pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  3. Moja córka kończąc 2 latka rozróżniała kolory.

    OdpowiedzUsuń