poniedziałek, 23 listopada 2015

Pokój niemowlęcy aranżacje - neutralne kolory, safari


Pokój w neutralnych kolorach urządzony dla małego dziecka - niemowlaka.  Jedynie dodatki w tym pokoju determinują, że pokój należy do małej dziewczynki.
Łóżeczko, komoda i regały w kolorze białym, podłoga ciemnobrązowa, ściany w kolorze lila. Widoczny jest tutaj także motyw safari, maskotki: żyrafa, hipopotam. Zwierzęta z Afryki widnieją także na obrazkach.


Urządzając pokój dziecka oczywiście planujemy rozmieszczenie mebli. Najważniejsze jest wygodne łóżeczko, miejsce do przechowywania - komoda często z montowanym przewijakiem oraz fotel dla karmiącej matki. Jednak jest także coś równie ważnego jak funkcjonalne mebelki, czyli wilgotność powietrza. Warto dbać także o odpowiednią wilgotność w pokoju dziecka. Bardzo ważne jest regularne wietrzenie pokoju, jednak nie gwarantuje za to odpowiedniego nawilżenia powietrza. Norma nawilżenia to od 40 do 60 procent. Poniżej dolnej granicy powietrze w pokoju jest za suche, a wysuszona śluzówka nie pełni prawidłowo funkcji ochronnej i łatwo może dojść do infekcji. Natomiast w za wilgotnym powietrzu łatwo rozwijają się roztocza. Przy skrajnie wilgotnych pomieszczeniach - remontując dom, czy po malowaniu warto osuszyć powietrze przy pomocy profesjonalistów - jedna z firm świadczących takie usługi to  http://www.osuszacze.watersmile.pl/. Pamiętać należy, że małe dziecko łatwo ulega wychłodzeniu lub przegrzaniu. Jego układ termoregulacji nie działa jeszcze sprawnie, temperatura otoczenia jest bardzo ważna dla takiego malucha. Idealna temperatura w pomieszczeniu to około 20-22  °C, podczas mycia powinna być wyższa - około 24  °C.
zdjęcia pochodzą ze strony momsbestnetwork

5 komentarzy:

 1. Piękne, pastelowe delikatne kolory. Naprawdę uroczo wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba ten pokoik. Kolorystycznie i całościowo :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Przecudownie, wręcz idealnie... W takich chwilach okropnie żałuję, że mamy za małe kąty, abym mogła stworzyć synkowi pokój marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolory piękne, zdjęcia super :) niestety nasza kruszynka nie miała swojego pokoiku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maluszkowi dobrze też w pokoju rodziców :) Pozdrawiam serdecznie

   Usuń