środa, 25 listopada 2015

Fotoksiążka empikfoto.pl – wydrukuj wspomnienia i niezapomniane chwile

zdjęcie lovebeingretired

Czasy kliszy z kilkunastoma odbitkami, kiedy na zdjęcia z wakacji czekało się z niecierpliwością u fotografa bezpowrotnie minęły. Oczywiście technika poszła do przodu, my robimy zdjęcia nie tylko aparatami, ale też telefonami czy tabletami. Niektórzy robią zdjęcia nawet każdego dnia, albo każdego posiłku :). Aż taką fanką fotografii nie jestem, ale zdjęcia  z wakacji chętnie oglądam cały rok, szczególnie w mroźną zimę.  Jednak przeglądanie plików w komputerze nie sprawia mi takiej przyjemności jak oglądanie ich na papierze. Wolę mieć próbkę wspomnień wydrukowaną, zawsze można pokazywać je przy okazji wizyt rodzinnych.


zdjęcie thenester

Ja w ramach współpracy z marką www.empikfoto.pl otrzymałam bon na fotoksiążkę.  Produkt ten bardzo mi się spodobał, łączy zdjęcia z albumem, wydrukowany na dobrej jakości papierze. Samodzielnie się ją projektuje w internecie, wgrywając wybrane przez siebie zdjęcia z komputera. Można wybrać także układ zdjęć i grafikę spośród wielu różnych kombinacji. Przy okazji Bożego Narodzeni to także świetny pomysł na Świąteczny prezent. Myślę, że każdy dziadek marzy o książce ze zdjęciami swojego wnuczka, którymi mógłby się pochwalić przed znajomymi!

 http://www.empikfoto.pl/oferta,fotoksiazki.html

 http://www.empikfoto.pl/oferta,fotoksiazki.html

Możecie stać się właścicielami fotoksiążki, biorąc udział w naszej zabawie. Napiszcie pomysłowy komentarz, dlaczego warto drukować zdjęcia. Autorzy trzech najciekawszych komentarzy (według mojego subiektywnego zdania) otrzymają bon/ hasło rabatowe na foto-książę do odbioru w salonie Empik za symboliczny 1 grosz ;)
Komentarz może dodać każdy, nie trzeba być użytkownikiem blogera!
Poniżej szczegółowy regulamin, zapraszam do zabawy.
REGULAMIN KONKURSU


POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Konkurs organizowany jest pod nazwą „Konkurs  - wygraj fotoksiążkę empikfoto.pl” Organizatorem konkursu jest właściciel treści na blogu „Świat Rodzica” znajdujący się na stronie http://swiatrodzica.blogspot.com/zwany dalej „Świat Rodzica”

UCZESTNICY I ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

1. Uczestnikami konkursu mogą zostać osoby zamieszkałe na terytorium Polski, które pod wskazanym postem  odpowiedzą na pytanie dlaczego warto drukować zdjęcia
2. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jeden komentarz z uzasadnieniem.
3. Zgłoszenia w komentarzu do wpisu konkursowego należy umieszczać do 04  grudnia  2015r.
4. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest polubienie stron fanpage na portalu Facebook organizatora  https://www.facebook.com/swiatrodzica/ i Sponsora https://www.facebook.com/empikfotopl/
5. Osoba zgłaszająca swój udział w konkursie akceptuje wszystkie postanowienia niniejszego regulaminu oraz jednocześnie oświadcza, że zgadza się również na publikację i przetwarzanie swoich danych osobowych - Imienia i Nazwiska. Dane osobowe będą przetwarzane w celach związanych z Konkursem, tj. w celu wyłonienia Zwycięzcy, w celach związanych z realizacją Konkursu i wydania nagród oraz przesłania wiadomości e-mailowych Zwycięzcy


FORMA KONKURSU I SPOSÓB WYŁONIENIA ZWYCIĘZCÓW

1. Zgłoszenia do konkursu spełniające wymogi określone powyżej przyjmowane są do 04 grudnia 2015 r. Po tym czasie osoba prowadząca bloga „Świat Rodzica” wybierze 3 zwycięskie wpisy - komentarz wybrany zostanie według subiektywnej oceny, oceniając przy tym niekonwencjonalne spojrzenie oraz indywidualizm.
2. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni na blogu  06  grudnia 2015 r.

CZAS TRWANIA KONKURSU:

Konkurs trwa do 04 grudnia 2015 roku, a wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie oraz profilu bloga „Świat Rodzica”  06 grudnia 2015 roku.

NAGRODY:

Nagroda główna – 3 bony/ hasła rabatowe na foto-książę do odbioru w salonie Empik za symboliczny 1 grosz!

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Organizator Konkursu zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, w szczególności zmian terminów poszczególnych czynności związanych z przeprowadzeniem konkursu.


Czekam na Wasze zgłoszenia !17 komentarzy:

 1. Wedlu mnie warto drukować zdjęcia ponieważ jest to super pamiatka. Można mile spędzić czas wspólnie z rodzina oglądając rodzinne zdjęcia lub pokazywać zdjęcia dziadków wnukom, prawnukom itd. U nas w rodzinie zawsze panowało przekonanie ze dużo lepiej jest oglądać zdjęcia na papierze niż oglądać je na ekranie komputera. Teraz gdy mam swoja rodzinę, jestem tego samego zdania. Robimy zdjęcia, następnie wybieramy najlepsze i zanosimy do fotografa do wywołania, aby mieć pamiątkę z każdego okresu naszego rodzinnego życia. Zdjęcia można także wykorzystać na różne sposoby. Można podarować je jako prezent na święta, rocznice czy urodziny. Można także wykorzystać je tak jak my to zrobiliśmy tydzień temu. Na pierwsze urodziny córeczki wydrukowaliśmy zdjęcia córeczki z każdego miesiąca jej zycia i wywiesilismy je w widocznym miejscu, aby goście mogli zobaczyć jak Lenka zmieniala się przez pierwszy rok życia. Goście byli zachwyceni tym pomysłem i na urodziny swoich dzieci takze chca tak zrobić Emotikon smile Zdjęcia najbliższej rodziny można także wydrukować, pokazywac najmlodszym i uczyć ich rozpoznawania najbliższych. W mojej rodzinie zawsze byla taka tradycja ze z kazdej imprezy, urodzin czy swiat byly robione i wywolywane zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pięknie napisane :) Pozdrawiam i zapraszam innych do udziału w konkursie, bawimy się do 04 grudnia :)

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia swój urok mają, a wydrukowane NA ZAWSZE ZOSTAJĄ!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fotografia to sposób na zatrzymanie chwili. Zazwyczaj ważnej, osobistej, do której będziemy chcieli wracać nie tylko we wspomnieniach. Uchwycenie czasu, miejsca i osoby. Będzie co oglądać na starość w bujanym fotelu roniąc łezkę wzruszenia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drukując zdjęcia możemy ręką dotknąć wspomnienia, wracać do nich w dowolnych momentach, a po latach wnukom pokazac jak to się kiedyś było pięknym i szalonym;)

  OdpowiedzUsuń
 5. W czasach gdy wszystko jest już tak bardzo przesiąknięte techniką a zdjęcia można robić telefonem czy tabletem ciągle gdzieś w nas głęboko siedzi potrzeba utrwalania zdjęć w druku.. Bo czy może być coś przyjemniejszego niż niedzielne popołudnie z rodziną, kubkiem gorącej herbatki i albumem wydrukowanych zdjęć w ręku? Ile przyjemnych chwil można spędzić w oderwaniu od rzeczywistości wspominając czas gdy byłyśmy w ciąży a potem tuliłyśmy słodkiego bobaska..a dzisiaj taki mały brzdąc siedzi koło Ciebie i wyrywa album z rąk mówiąc: o to ja! to mama a to tata! Nie ma nic piękniejszego...dlatego warto drukować zdjęcia!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Drukować można prawie wszystko - grafiki, pieniądze, koszulki. Zdjęcia jednak mają szczególną wartość. Te wydrukowane są jak na twardym dysku w naszej pamięci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dlaczego warto drukować zdjęcia?
  Pytanie może to proste lecz niebanalne,
  warto zadać je sobie i każdej osobie.
  Drukować warto zdjęcia bo to super sprawa,
  a przy tym jest niezła zabawa!
  Bo każdy zdjęć ma mnóstwo całe,
  lecz na dysku nie papierze są ulokowane.
  Dlatego zdjęcia warto wydrukować by wspomnienia na dłużej zachować.
  Zdjęcia na papierze to pomysł oryginalny, niebanalny.
  Drukować zdjęcia warto także i dlatego, że to świetny prezent dla każdego,
  zarówno małego jak i dużego.
  Wydrukowane zdjęcia zawsze w jednym miejscu są schowane
  i dostępne od ręki dla każdego w każdej porze dnia i nocy.
  Można je przeglądać samemu, wspólnie bądź z wybraną osobą,
  a przy tym wspominać co działo się tu i tam, jak za dawnych lat.
  Wydrukowane zdjęcia bardziej się szanuje,
  to piękna pamiątka na wiele okazji.
  Zdjęć tych się nie niszczy bo to wielopokoleniowa rodzinna pamiątka.
  Warto drukować zdjęcia głównie dlatego by móc powrócić do pięknych momentów z życia każdego!
  Sylwia M.  OdpowiedzUsuń
 8. Warto drukować zdjęcia, bo wtedy wreszcie przebijamy się przez te setki czy nawet tysiące zdjęć i wybieramy te naprawdę ładne i wartościowe. A wieczory, kiedy siadamy razem i zamiast przeskakiwać na monitorze przez kolejne foldery ze zdjęciami, spokojnie oglądamy, wspominamy sytuacje z fotografii, są to chwile bardzo budujące dla naszych relacji.

  OdpowiedzUsuń
 9. Agnieszka Bieńkowska2 grudnia 2015 15:43

  Bezsprzecznie o wiele milej jest usiąść obok siebie, przytulić się i powspominać wspaniałe chwile. Kilka kadrów w zupełności wystarczy, aby sobie przypomnieć pamiętne dni - nie potrzeba nam setek zdjęć, których nie mamy czasu oglądać, a jeśli już się zdecydujemy to któż ma siłę patrzeć na zdjęcia różniące się szczegółem - Kubuś z zamkniętymi oczami, otwartymi oczami, z szerokim uśmiechem, z trochę szerszym, z jeszcze szerszym... bo przecież zdjęcia pstrykamy seryjnie i bez opamiętania. Drugi powód bardziej pragmatyczny - nośniki nie są wieczne. Wiem, bo sama musiałam odzyskiwać zdjęcia z popsutego dysku. Nie miałabym wtedy tyle stresu, gdyby najlepsze z nich utrwalone byłyby w najbardziej tradycyjnej formie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspomnienia, szczególnie te radosne, to piękna rzecz! Niestety nieutrwalone bywają ulotne. Jeśli dana chwila była dla nas wyjątkowa, staramy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Jednak łaskawe życie daruje nam wiele takich chwil, a głowa i pamięć ma swoje ograniczenia. Niezwykle pięknie jest wracać do chwil z przeszłości i na podstawie zdjęć w albumie reżyserować w głowie wydarzenia i emocje związane z daną chwilą ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Zdjęcia to super pamiątka, a ja uwielbiam je robić najbardziej dzieciom w rodzinie i rodzinne takie co roku przy choince, na zająca w lesie z koszykami. Potem wkładam je do albumów, a mam ich mnóstwo i jak mam ochotę otwieram i oglądam. Dużo też podróżuje z mężem i z wycieczek tych zdjęć też jest sporo więc selekcjonuje i najfajniejsze wywołuje. Wszyscy nam się dziwią po co teraz nikt nie ogląda albumów, ale ja oglądam i uważam że za 30 lat fajnie będzie taki album wziąć z wnukami do ręki i opowiedzieć co i kiedy gdzie się wydarzyło. Są to najwspanialsze wspomnienia. A teraz urodziła nam się córka i ma 3 miesiące, a już wywołałam jej 400 zdjęć czy może być coś piękniejszego. NIE!!!! Więc warto zatrzymać piękne chwile na zdjęciach, bo dzięki tym właśnie zdjęciom pamięta się o tych najwspanialszych minutach życia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Według mnie warto drukować zdjęcia, ponieważ zachowują one wspomnienia, które w razie awarii prądu można z dziećmi odtworzyć . Mogą powstawać przy tym ciekawe, inspirujące opowieści do których dzieciaki będą chciały wracać. Ciekawość wzbudzana przy oglądaniu zdjęć rodziców jest ogromna, gdy z początku niczym Sherlock Holmes, widzi fotografię a następnie bada poszczególne poszlaki, które w efekcie układają się w logiczną całość. Fotografie warto drukować również z tego powodu, że znacznie przyjemniej ogląda się zdjęcia wydrukowane niż w komputerze a poza tym złośliwość rzeczy elektronicznych czasem płata nam psikusa i nasze wspomnienia mogąc nieodwracalnie zniknąć tworząc w pamięci czarną dziurę i raz na zawsze usunąć najwspanialsze chwile naszego życia.

  OdpowiedzUsuń
 13. Uważam, że fotoksiążka jest świetnym pomysłem na prezent! To idea na niebanalny upominek dla bliskiej nam osoby. Pytanie konkursowe brzmi jednak nieco inaczej, bo - dlaczego warto drukować zdjęcia? :)
  Otóż, mówi się, że "papier wszystko przyjmie", a jeśli miałby przyjąć i fotografie, to chyba nie ma lepszego sposobu na odtworzenie przeszłości, niż kartkując kolejne strony rodzinnego albumu. :) Każdy z nas ma wiele wspomnień, a taka pamiątka z pewnością pozwoliłby mi z powrotem do nich wrócić. Zatrzymać się na moment w pogoni za szybkim tempem życia, powspominać, jak to było kiedyś i złapać przeszłość za nogi. Z upływem lat, zapominamy o szczegółach, a drukowana alternatywa zdjęć - w niebanalny sposób uprzyjemniłaby nam przyjemny spacer po przeszłości. Myślę, że drukowane fotografie to cudowny pomysł, aby móc po wielu latach wyjąć z szafki album w świetnym stanie i rozkoszować się naszym widokiem "za młodu", jak i bliskich. Taki album mógłby być również pomysłem na utworzenie w nim zabawnego komiksu, gdzie utworzone fotografie - łączyłyby się w spójną całość i przedstawiały wydarzenia w czasie. :) Należy też pamiętać, że starsze pokolenia - nie zawsze rozumieją nowinki elektroniczne i ciężko jest im chociażby przejrzeć zdjęcia w telefonie. Album z takimi zdjęciami - jest zawsze elementem przeszłości każdego z nas, czymś, co kiedyś było bardzo popularne, a jego oglądanie - wymaga jedynie chęci. :) To nie tylko aspekt wizualny, ale i wygoda, komfort z użytku i brak ryzyka "skasowania" zdjęć, tak jak to dzieje się w przypadku wersji elektronicznych.
  Aktualnie głowę mam pełną pomysłów na zapełnienie tak fantastycznego zbioru zdjęć z przeszłości, więc na pewno byłby to mój wymarzony prezent pod choinką! Cieszyłby zarówno mnie, jak i członków rodziny zafascynowanych papierowymi wspomnieniami. :)

  Aleksandra
  mail kontaktowy: pracadodatkowa92@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdjęcia warto drukować, aby wspomnień nie marnować,
  by móc je w dłoniach potrzymać, miłe sytuacje poprzypominać.
  Zdjęcia w pliku zapisane, mogą niechcący zostać skasowane.
  A albumów nikt nie wyrzuca, takich pamiątek się nie porzuca.
  Poza tym technologia tak się zmienia, że coraz częściej się zdjęcia docenia.
  Kiedyś na kliszach zdjęcia zapisywano, o czym dzisiaj nie słyszano.
  Za parę lat nikt pendrive'ów znał nie będzie, bo lepszy sprzęt dostępny będzie.
  A zdjęcie na papierze, zmiany w technologii przetrwa, ja w to wierzę.
  A poza tym, daję słowo, tworzą magię wyjątkową.
  Zdjęcia schowane w antyramie, można zawiesić ładnie na ścianie.
  Zdjęcia w ramkę oprawione, w pracy na biurku mogą być postawione.
  By od ciężkiej roboty odetchnąć, wystarczy spojrzeć na nie i westchnąć.
  Zdjęcie można podarować w prezencie, w dowolnym dla nas momencie.
  Pliku z fotkami darować nie wypada, choć to internetu dekada.
  Mogłoby to zostać źle odczytane, przez niejednego nie zrozumiane.
  Zdjęcia na drukowanie po prostu zasługują, bo w wersji elektronicznej się marnują.
  Pozdrawiam Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 15. Fotoksiążka to super pamiątka, dużo częściej się ogląda, wygodniej, zdjęcia nie wypadają, nie niszczą się. My też dość często zamawiamy z tymże na https://www.cewe.pl/ bo widzę, że najlepsze jakościowo robią i w najlepszej cenie też. Na początku sobie robiłem porównanie, mam już z 10 tych fotoksiążek w sumie i nie zanosi się by to był koniec.

  OdpowiedzUsuń