środa, 27 maja 2015

Odmiana pokoju dziecka - urządzanie wnętrza


Odmiana pokoju dziecka
Jeśli jesteśmy rodzicami pierwszego dziecka, to często urządzamy przestrzeń dla malucha od początku. Starannie dobieramy meble, dodatki i akcesoria. Często nasz drugi potomek korzysta już (choćby w części) z mebli lub rzeczy, które już posiadamy w domu. Jak je odnowić i nadać nowego wymiaru? Najprościej lub najtaniej zmienić dodatki: pościel w łóżeczku, zasłony, czy obrazki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest nadanie personalnego charakteru w pokoju dziecka, a można to osiągnąć wieszając napis z imieniem dziecka. Można kupić różne wersje, wykonane z tkaniny, drewna czy metalu.
  
Pokój dziecka rozwija się razem z użytkownikiem, zmieniamy go od niemowlęcia do nastolatka. Trudno tutaj zatem o przyzwyczajenie do wnętrza i rutynowe spojrzenie na pomieszczenia. Często jednak przyzwyczajamy się do rzeczy nas otaczających (i nie tylko rzeczy możemy być przyzwyczajeni do konkretnego punktu usługowego, czy nawet przywiązani do polisy). 
Jak jednak nie przyzwyczajać się nazbyt do naszego domu, w ten sposób, że tylko nam wydaje się nadal nowoczesny, choć nie zmieniliśmy nic od dziesięciu lat? Myślę, że sekret tkwi w zdystansowaniu się do naszego mieszkania, zrobienie zdjęć i porównanie z magazynami wnętrzarskimi. Wtedy możemy stwierdzić  czy u nas w domu jest równie ładnie. Jeśli jesteśmy zadowoleni to najważniejsze.zdjęcia pochodzą ze strony pinterest.com

2 komentarze:

  1. Uwielbiam oglądać takie pokoiki dziecięce :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł, kilka literek może całkowicie zmienić wygląd pokoju :)

    OdpowiedzUsuń