sobota, 14 marca 2015

Jeździectwo - dziecko, a końJeździectwo to piękny sport. Kontakt człowieka z tym olbrzymim i dostojnym zwierzęciem uczy pokory, dyscypliny i wrażliwości. Jest sporo miłośników koni, którzy starają się zrozumieć to zwierzę, nie forsować jego umiejętności w wymagających dyscyplinach sportowych, lecz uczą się tzw. jeździectwa naturalnego. Starają się by praca z koniem była dla nich i zwierzęcia przyjemnością. Podziwiam takich ludzi i wierzę, że jeździectwo będzie się popularyzowało, a może kiedyś konie znikną z listy zwierząt rzeźnych .... i przywróci się ich dawny charakter, zwierzęcia towarzyszącego człowiekowi. 
Nasze dzieci często interesują się końmi, bo to piękne zwierzęta. Warto uczyć je szacunku do nich, a jak tylko będą gotowe zapisać do dobrej szkoły jeździeckiej. Oczywiście ważne, by wszytko odbywało się pod kontrolą dorosłych. Konie pomagają także dzieciom chorym, czasem wystarczy, że dotkną swoim aksamitnym pyszczkiem rękę osoby chorej, a na jej twarzy pojawia się uśmiech :)
Jeśli jeszcze nie rozliczyliście swojego PIT-a, to zachęcam Was do zastanowienia się czy w tym roku nie pomóc osobom walczącym o prawa i życie tych pięknych zwierząt, jak to rozważacie to warto wejść na  na te strony i zgłębić swoją wiedzę: fundacja Tara, fundacja Viva, fundacja Centaurus oraz fundacja Pegasus.

foto pinterest.com

2 komentarze:

  1. Bardzo lubię konie ale nie mam zbyt wielu okazji z nimi przebywać. Zachwycają mnie bardzo te zdjęcia które nam pokazujesz w tym poście... wspaniałe! Konie to bardzo wdzięczne zwierzęta...

    Pozdrawiam, www.MartynaG.pl

    OdpowiedzUsuń