piątek, 27 marca 2015

Ekologiczna pościel dla dziecka z lnu, antyalergiczna - Puranatura


Pościel dla dziecka antyalergiczna i ekologiczna z lnu? To świetny pomysł. W ramach współpracy z firmą PuraNatura otrzymałam pościel do testowania. Moje odczucia po otworzeniu paczki - pościel bardzo dobrej jakości ze szlachetnego materiału - lnu, ale bardzo ładnie rozjaśniona jasną lamówką. Zapakowana w praktyczny i estetyczny woreczek, który mnie przyda się na rzeczy synka, mogę włożyć jego drobiazgi do szafki, by ich wiecznie nie szukać po szufladzie :) Wiadomo, że len, ta szlachetna, lekka i oddychająca tkanina.  Zimą utrzymuje ciepło, a latem - przewiewna. Na łóżeczku także wygląda ciekawie, doskonale komponuje się z białymi mebelkami. ja mam rozmiar 100x140 i 40x60.  Pościel jest uszyta w Polsce, jej stylistyka jest zdecydowanie ponadczasowa. PuraNatura ma w swojej ofercie także pościele dla dorosłych. 
Właścicielki firmy PuraNatura (Aneta i Ania) zajęły się szyciem pościeli dla dzieci ze skłonnościami do alergii, bo kiedy same zaczęły szukać pościeli dla swoich dzieci, okazało się, że oferta na rynku jest bardzo uboga. Zależało im na na tym, żeby mieć 100%-ą pewność, że żaden ze składników tej pościeli (tkanina, barwniki, zapięcia) nie będą potencjalnym alergenem, dlatego zdecydowały się na len w kolorze naturalnym, specjalnie zmiękczany, i o odpowiedniej gramaturze. Szyją z niego pościel prostą, elegancką i ponadczasową. Każde kolejne pranie sprawia, że tkanina nabiera jeszcze większej miękkości.
Produkty PuraNatura można kupić przez internet:
https://www.mybaze.com/pl/product/487777/
6 komentarzy:

 1. Warto wiedzieć, że jakikolwiek len w Polsce z Polski nie pochodzi. Po prostu się go już tu nie uprawia. Tylko z niego szyje. Większość upraw lnu oraz jego obróbka jest na terenie Chin. A jak się w Chinach podchodzi do produkcji tkanin, wiadomo. Więc warto przed użyciem len kilka razy wyprać, wyprasować, znów wyprać, może uda się zmyć nadmiarową (ewentualną, bo przecież wcale nie musi jej być) chemię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że trzeba uprać każdą pościel zanim zacznie się ją użytkować (szczególnie dla dziecka, ale mam nadzieję, że każda mama o tym pamięta). Ta pościel jest natomiast szyta w Polsce, a ja uważam, że trzeba wspierać naszych przedsiębiorców, byśmy byli niezależni gospodarczo i zostawiali kapitał w naszym kraju! A tak poza tym, ta pościel jest świetna gatunkowo, więc szczerze polecam. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 2. Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej A czemu dzielisz się z nami tą wiedzą pod tym postem?

   Usuń
 3. Naturalna pościel, szczególnie dla dziecka, to podstawa. Ciekawy materiał, zawsze spotykałam się z bawełną :)

  OdpowiedzUsuń