niedziela, 21 września 2014

Oszczędzanie na przyszłość dziecka - blog o dzieciach i rodzicielstwie


Odkładanie pieniędzy na przyszłość dziecka jest znakomitym sposobem na zapewnienie mu bezpiecznego startu w dorosłość. Pisałam już o według mnie świetnym koncie PKO JUNIOR. 


PKO Junior


Jednak jak pokazują badania statystyczne, długoterminowe oszczędzanie wciąż nie jest naszą mocną stroną. Oszczędzamy bowiem rzadko i krótkoterminowo, oczywiście po prostu nie zawsze jest "z czego".

Jeśli jednak zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko wchodziło w dorosłe życie z poczuciem bezpieczeństwa, powinnaś zadbać o środki na jego koncie, odkładając choćby małe kwoty co miesiąc. Oto kilka wskazówek dla rodziców, którzy chcą oszczędzać na przyszłość swojego malucha:

 •   Regularnie wpłacaj środki  przeznaczone dla swojego dziecka

Najważniejszą cechą w oszczędzaniu jest regularność. Ważne jest także, aby zrobić to odpowiednio szybko, im  wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym szybciej odłożymy na wybrany cel.  Jak jednak wiadomo, oszczędzanie pieniędzy „do skarpety” nie przynosi żadnych dodatkowych zysków i ulokowane w ten sposób pieniądze narażane są na inflację. Dużo bardziej korzystnie są więc lokaty,  nawet niewielkie kwoty odkładane systematycznie przez długie lata, mogą przekształcić się w duże zyski. Dzięki temu, że odsetki naliczane są nie tylko od środków wpłaconych, ale także od naliczonych już odsetek, zyski obliczane są od coraz większej kwoty.
 •   Ogranicz ryzyko utraty środków

Przystępując do oszczędzania należy rozważyć, na jakim zysku nam zależy i jak chcemy go osiągnąć: w bardziej bezpieczny czy ryzykowny sposób. Należy przy tym pamiętać, że wysokie zyski często idą w parze z wysokim ryzykiem. Większe bezpieczeństwo powoduje natomiast, że musimy odkładać dłużej lub więcej, gdyż  odsetki są w takim przypadku niższe.

Istotny jest również sposób inwestowania. Pamiętajmy, że lokując wszystkie pieniądze w jednym produkcie, narażamy się na większe prawdopodobieństwo porażki. Zdecydowanie lepiej rozdzielić oszczędności na różne instrumenty finansowe.
Taką możliwość daje nam konto Inteligo. Ja z powodzeniem korzystam z niego kilka lat. Według mnie jest to najtańszy i najprostszy rachunek bankowy dla osób korzystających z internetu. By go założyć nie trzeba iść do placówki bankowej, wystarczy wypełnić formularz w internecie, a kurier dostarczy nam umowę i kartę, z pracownikiem banku kontaktujemy się jedynie telefonicznie.


W ramamch konta Inteligo możemy otworzyć i prowadzić:
- rachunek oszczędnościowy
- założyć lokaty
- zainwestować w fundusze inwestycyjne
- zakupić obligacje
- założyć rachunek maklerski
a nawet zakupić online złoto inwestycyjne mennicy polskiej 
Wszystko to zrobimy bez wychodzenia z domu i na bieżąco mając możliwość poglądu, która opcja inwestycyjna jest dla nas opłacalna.
Możemy za pośrednictwem jednego rachunku lokować środki finansowe w alternatywnych formach i dzięki temu oszczędzać na przyszłość naszych dzieci w sposób bardzo rozsądny i bezpieczny.

6 komentarzy:

 1. muszę poważnie rozważyć opcję założenia konta oszczędnościowego dla synka

  OdpowiedzUsuń
 2. To jest bardzo dobry pomysł. Nawet drobne kwoty w przyszłości stworzą konkretną sumkę:)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł !:)
  wswiecieoliwii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł bardzo dobry, jednak ja po prostu utworzyłabym osobne konto oszczędnościowe u siebie.i tam odkładała pieniądze, według mnie osobne konta dla dzieci nie są dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widze kilka fajnym opcji dla mnie i dla moich dzieci. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest bardzo ważne dla przyszłości dziecka, żeby zacząć zbierać na jego przyszłość już od najmłodszych lat. Ja razem z mężem każdą złotówkę, którą dostanie moje dziecko od rodziny, wpłacamy na jego konto oszczędnościowe. Oprócz tego oczywiście co miesiąc przeznaczamy na niego część wypłaty. To chyba najlepsze, co możemy dla niego zrobić pod względem finansowym.

  OdpowiedzUsuń