sobota, 6 września 2014

Jak urządzić pokój dziecka – meble i przedmioty niezbędne na pierwsze miesiące życiaPraktyczne urządzenie pokoju dla dziecka lub wyodrębnionej przestrzeni w pokoju rodziców jest bardzo istotne. Nie dla samego malucha, gdyż on na początku nie potrzebuje za dużo przestrzeni i przedmiotów, ale dla rodziców. By czuli się dobrze i nie potykali się o niepotrzebne przedmioty, jeśli nie mają zbyt wiele miejsca :)


Najważniejsze jest łóżeczko. Powinno być stabilne i bezpieczne. Obecnie na rynku mamy ogromny wybór certyfikowanych łóżeczek, możemy je dopasować do wystroju wnętrza.  Nie powinno stać zbyt daleko od wzroku matki, by była nieustanna kontrola nad maluchem i wygodna w przypadku karmienia. 

Kolejnym ważny element stanowi przewijak. Może być zamocowany na komodzie. Wtedy połączymy dwie rzeczy przewijanie dziecka oraz miejsce do przechowywania wielu niezbędnych rzeczy: ubranek, pieluch, kosmetyków itp. Często komody mają taką wysokość, że nie ma potrzeby schylania się do dziecka, a to bardzo ważne, gdyż jak wiadomo, czynność przewijania dziecka jest dość często powtarzana :)
Istotne dla młodej mamy jest także miejsce, gdzie można karmić swojego malucha. Wygodny fotel lub miejsce na sofie. Fajnym pomysłem jest poduszka do karmieniaJeżeli chodzi o przedmioty dla dziecka, to warto zachować umiar. Nie kupujmy zbyt wielu ubranek, gdyż dziecko „wyrasta” z nich bardzo szybko. Oczywiście niezbędne będą zabawki, akcesoria – takie jak: smoczki, śliniaki i butelki. Warto jednak poradzić się „doświadczonej mamy”, które z przedmiotów są naprawdę potrzebne, by nie zatracić się w kupowaniu gadżetów :)
4 komentarze:

 1. Piękne wnętrze:) Zgadzam się, bardzo ważne, żeby dziecko miało swoją przestrzeń.

  OdpowiedzUsuń
 2. zgadzam się z wszystkim co napisane:) wspaniały pokój:)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja zainspirowałam się mebelkami (7 miesiąc ciąży) z mamaipapa - http://www.mamaipapa.pl/pl/31-zestaw-pokoj-dzieciecy zakochałam się w białym pokoiku, próbujemy teraz z Mężem go odtworzyć na naszych zacnych 50 metrach :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne ciepłe wnętrze.

  OdpowiedzUsuń