sobota, 23 sierpnia 2014

Oszczędzanie na przyszłość dziecka

Pieniądze w naszym życiu są istotne i to nie tylko po to by kupować ciągle nowe (nie zawsze potrzebne) przedmioty, ale także dla tego by być niezależnym i robić w życiu to na co mamy ochotę, a nie tylko to co musimy ;)
Gdy jesteśmy rodzicami bardzo ważne staje się dla nas dbanie o bezpieczną przyszłość naszych dzieci, dlatego warto zapoznać się z pierwszą w Polsce oferta bankowa przeznaczoną dla dzieci poniżej 13. roku życia - PKO JUNIOR. Jest to nowość na rynku, miała swoją premierę 1 lipca 2013 roku. Warto tą ofertę rozważyć by oszczędzać na przyszłość dziecka i przez zabawę uczyć dziecko wartości pieniądza i oszczędzania. 
W ramach PKO Junior dziecko posiada swój własny rachunek bankowy. Dostęp do konta umożliwia serwis bankowości elektronicznej - przyjazny w formie, gdyż przeznaczony specjalnie dla dzieci, w którym dziecko (pod nadzorem rodzica) zarządza swoim budżetem, oszczędza pieniądze oraz zdobywa umiejętności obsługi konta bankowego. Rachunek jest oprocentowany oraz posiada tygodniową kapitalizację odsetek.

https://program-pkobp.pl/anuncio/linki/2384  

Jeśli chciałbyś założyć konto wystarczy kliknąć po prawej stronie ----------------------------------->
Pamiętajmy, że najważniejsze w oszczędzaniu jest regularne odkładanie nadwyżek finansowych. Systematyczne odkładanie 100zł miesięcznie po 20 latach da nam kwotę 24.000 zł, która może nie jest kwotą wygórowaną, ale z pewnością ułatwi naszemu dziecku start w dorosłe życie  (opłaty za studia lub wynajem mieszkania).
Należy także "zapomnieć" o odkładanych pieniądzach, nie brać ich pod uwagę w codziennym budżecie domowym, gdyż bardzo szybko oszczędności mogą "zniknąć". Warto także pomyśleć o koncie oprocentowanym, by wartość rachunku zwiększała się choćby o stopień inflacji lub rozsądnie je inwestować kupując obligacje lub fundusze inwestycyjne. Warto przemyśleć konto PKO JUNIOR, gdyż mamy gwarantowane oprocentowanie aż 4,5% na koncie do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł.

Dlaczego warto?

Zamierzasz oszczędzać na przyszłość Twojego dziecka? A może zależy Ci na tym, aby Twoje dziecko już od najmłodszych lat poznawało świat finansów? – Oferta PKO Junior jest właśnie dla Ciebie! To unikalne rozwiązanie dla dzieci poniżej 13 roku życia i ich rodziców umożliwiające nowoczesną i bezpieczną edukację finansową najmłodszych. Głównymi elementami oferty PKO Junior są:
 • bezpłatny, atrakcyjnie oprocentowany rachunek dla dziecka (PKO Konto Dziecka)
 • dedykowany dzieciom, nowoczesny i przyjazny najmłodszym użytkownikom internetowy serwis transakcyjny PKO Junior (junior.pkobp.pl), wzbogacony o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój postawy przedsiębiorczej  dziecka
 • ciekawe materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla dzieci, które nie ukończyły 13 lat oraz ich rodziców  
Czasy, kiedy dzieci gromadziły oszczędności w świnkach skarbonkach, odchodzą w przeszłość! Połącz edukację z zabawą – skorzystaj z oferty już dziś i naucz swoje dziecko zarządzać jego pierwszym budżetem.
PKO Junior to jedyna w Polsce tak innowacyjna oferta dostępna dla:
 • rodziców dzieci poniżej 13. roku życia, którzy posiadają  rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim*
 • rodziców dzieci poniżej 13. roku życia, którzy nie są klientami PKO Banku Polskiego – mogą oni otworzyć konto z oferty Banku umożliwiające rodzicom obsługę rachunku dziecka – otwórz już dziś!, w tym rachunek rodzica
Świat finansów przyjazny dzieciom
Połącz edukację z zabawą – otwórz już dziś PKO Konto Dziecka:
 • 4,5% na koncie do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł
 • odsetki kapitalizowane co tydzień
 • bezpłatne otwarcie, prowadzenie konta oraz przelewy
 • indywidualny numer konta
 • bezpieczna, kontrolowana przez rodziców nauka zarządzania finansami
 • nowoczesny i bezpieczny serwis transakcyjny dla dzieci, dzięki któremu dziecko zyskuje praktyczne umiejętności korzystania z konta bankowego/


Nowoczesne narzędzie przydatne rodzicom
Rodzic korzystający z oferty PKO Junior:
 • wprowadza dziecko w świat finansów za pomocą atrakcyjnego, nowoczesnego i bezpiecznego serwisu transakcyjnego o walorach edukacyjnych
 • łączy edukację z zabawą i jest partnerem dziecka w nauce zarządzania jego pierwszym budżetem
Dla dzieci liczy się zabawa
Nowoczesny serwis bankowości elektronicznej PKO Junior został dostosowany do wieku i gustu najmłodszych.
Atrakcyjna grafika i efekty dźwiękowe zastosowane w serwisie sprawiają, że nauka oszczędzania staje się zabawą. Wszystkie funkcjonalności serwisu PKO Junior są powiązane z serwisem iPKO, poprzez który rodzic  ma pełny wgląd w rachunek dziecka.
*z wyłączeniem rachunków otwartych i prowadzonych na podstawie odrębnej umowy konta Inteligo

4 komentarze:

 1. 2% od nadwyżki. Czyli wszystko powyżej 2,5k? To jest raczej śmieszne. Ing daje 3% rocznie za całość, ile by to nie było, na oszczędnościowych. Ktoś tu kogoś robi w bambuko. I wcale nie trzeba tej kasy zamrażać, cały czas można wypłacać, przelicza % raz w miesiącu od zaoszczędzonej kwoty, niezależnie od tego, co się z nią robi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uważam, że ta oferta jest jedną z lepszych na rynku :) Nie znam oferty Ing dla dzieci poniżej 13 lat (chyba, że pojawiło się coś nowego), jak szukałam było to jedyne konto ze stroną internetową przeznaczoną dla maluchów. Fakt, 2% nie powala, ale przecież nie trzeba traktować takiego konta jako jedyne miejsce gromadzenia oszczędności (a wręcz nie powinno się, wiadomo, że jeśli ma się konkretną nadwyżkę to najlepiej rozsądnie inwestować w fundusze inwestycyjne. A czy to konto Ing o którym Pani pisze ma bezpłatne prowadzenie konta oraz przelewy?

   Usuń
  2. Założyłem to konto w PKO 3 swoich dzieci. To nie jest rachunek oszczędnościowy dla rodziców z super oprocentowaniem, ale konto dla dziecka na które wpłacam wszystkie pieniądze, gdy dostali coś od dziadków czy wujków na chrzest, czy komunie. 2,5 przy takim przeznaczeniu to nie jest mało, ale dodatkowo przecież to konto może założyć zarówno tata jak i mama, więc 5 tys na dzieciaka, to już na prawdę dużo. Jeśli chodzi o ING, to jest to wpis nie na temat, gdyż nie można tam założyć konta dziecku poniżej 13 lat.To jest możliwe tylko w PKOBP, a w ING to zwykłe konto oszczędnościowe w którym te 3% jest możliwe, ale tylko na 4 miesiące, więc obiektywnie nie jest to taki luksus.
   To moja kolejna próba zrobienia wpisu na tym forum, jeśli za jakiś czas pojawią się moje wcześniejsze posty w tym samym temacie, to przepraszam.

   Usuń
 2. Nawet nie wiedziałam, że są takie możliwości dla takich maluchów. Osetki wcale nie wydają się złe i kapitalizowane co tydzień ! Ja mam konto założone 15 lat temu i tam warunki na Ror są śmieszne, ale trochę się przywyczaiłam do tego banku, jednak czas pomyśleć nad zmianą .

  OdpowiedzUsuń